Wild ukončili domácu sériu prehrou, Nashville zápas otočil v tretej tretine

Minnesota v noci ukončila sériu štyroch duelov na domácom ľade prehrou s divíznym rivalom z Nashvillu 4:2. Bola to porážka podobným spôsobom ako nedávno proti Devils, keď Wild neudržali sľubné vedenie. Tentokrát už možno aj unavení Divosi, hrajúci tretí zápas za štyri dni, vyhrávali 2:0, Predators ale predviedli dokonalý obrat. Divosi to teda bez chorého kapitána Koiva nezvládli.

Minnesota Wild – Nashville Predators 2:4 (2:0, 0:1, 0:3)

Góly a asistencie: 3. Granlund (Zucker, Schroeder), 8. Pominville (Haula, Suter) – 23. Neal (Ribeiro, Y. Weber), 43. Forsberg (Arvidsson, Johansen), 54. Forsberg (Ellis, Johansen), 59. Johansen

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Reilly, Scandella, Prosser – Niederreiter, E. Staal (C), Coyle – Granlund, Schroeder, Zucker – Pominville, Haula, Parise (A) – Gabriel, Graovac, Stewart.

Úvodná časť patrila Minnesote, ktorá v nej strelila dva góly. Skóre otvorila už v tretej minúte zápasu, keď voľný Mikael Granlund zužitkoval Zuckerovu prihrávku na pekný gól. A v čase 7:31 už bolo vedenie domácich dvojgoĺové po tom, čo strelou y pravého kruhu zamieril nad lapačku Pekku Rinneho Jason Pominville. Wild naďalej prehrávali Predátorov a hrozilo najmä nebezpečné duo Granlund-Zucker, ktorým však ďalší gól gólman Rinne streliť nedovolil. Najväčšiu šancu hostí mal v prvej tretine Arviddson, ktorý trafil konštrukciu Kuemperovej brány.

V prostrednej dvadsaťminútovke sa úlohy otočili a prevahu mal Nashville. Po 13 sekundách od návratu z kabín však mohol zvýšiť náskok Minnesoty Coyle, ktorý ale trafil žrď. V 23. minúte tak Preds znížili vďaka Jamesovi Nealovi a jeho presnej trefe z pravého kruhu. Tento gól dodal hosťom sebavedomie, veď v tejto časti prestrieľali Divochov 10:4, vyrovnávajúci gól ale nestrelili. Naopak, v oslabení mohol udrieť Parise, ten ale v brejku netrafil bránu.

Nashville si do začiatku tretej tretiny v priniesol momentum z predošlej časti a potreboval v nej len dva a pol minúty na vyrovnanie, o ktoré sa po peknej akcii postaral Filip Forsberg. A ten istý hráč zavŕšil obrat Preds 0:2 na 3:2 strelou z prvej po prihrávke od Ellisa. Na ťahu teda boli Wild, ktorý poriadne zatlačili až tri minúty a bol to veľký tlak, ktorý vyvrcholil tyčkou po strele Niederreitera. Wild potom odvolali brankára, vyrovnať sa im ale nepodarilo. Naopak, šťastný gól po odraze od mantinelu dal do prázdnej brány Ryan Johansen.