Wild tromi gólmi v druhej tretine zdolali Jets 3-2

Na začiatku druhej tretiny pondelkového duelu Minnesoty proti Winnipegu nevyzerala situácia z pohľadu divochov vôbec ružovo. Tím trápiaci sa so zraneniami a chorobami prehrával v MTS Centre 2-0, brankár Winnipegu Hutchinson chytal spoľahlivo a prehra v riadnom hracom čase by nechala Wild 11 bodov za Jets. Tromi gólmi v druhej tretine však Wild dokázali zápas otočiť a dotiahnuť do víťazného konca.

Výhrou Minnesota ukončila päťzápasovú sériu prehier.

Darcy Kuemper, ktorý vynechal predošlé stretnutie pre žalúdočné problémy, dnes pochytal 28 striel a podal skvelý výkon.

„Cítim sa ešte trochu unavený,“ povedal Kuemper. „Myslím si, že energia ešte nie je späť na 100 percent.“

Za Minnesotu skórovali Ryan Carter, Justin Fontaine a Marco Scandella. Brett Sutter, povolaný z Iowy v AHL v nedeľu, zaznamenal dve asistencie, rovnako aj Kyle Brodziak.

Winnipeg sa ujal vedenia 2-0 vďaka presilovkovým gólom Michaela Frolíka a Mathieua Perreaulta.

Minnesota hrala bez niekoľkých hráčov, pre zranenia a choroby chýbali Niklas Backstrom, Jason Zucker, Mikael Granlund aj Jonas Brodin.

„Nemôžeme sa na to vyhovárať,“ povedal kapitán kapitán Wild Mikko Koivu, ktorý nahradil Granlunda v prvom útoku. „Cítime, že nám chýbajú hráči, máme však hráčov, ktorí ich nahradia. A to nie je jednoduchá vec.“

V prvých 12 minútach zápasu mali Jets len jednu strelu na bránu, neskôr v úvodnej časti však otvorili skóre stretnutia , keď Frolík v početnej výhode strelou z pravého kruhu prekonal Kuempera.

Na konci prvej tretiny mala Minnesota presilovku odvoch hráčov trvajúcu minúta a 53 sekúnd, nedokázala ju ale využiť.

Na 2-0 v prospech Winnipegu zvýšil už po 20 sekundách druhej tretiny Perreault po prihrávke Wheelera.

Po Perreaultovom góle začala z náskoku Jets ukrajovať štvrtá formácia Wild v zložení Sutter-Brodziak-Carter. Najprv znížil Carter po tom, čo sa ocitol sám pred brankárom súpera a prekonal peknou strelou.

„Myslím si, že štvrtý útok odvádzal skvelú prácu fyzicky, dostával sa do útokov. Každý z tohto útoku odohral veľmi dobrý zápas,“ skonštatoval kouč Minnesoty Mike Yeo.

Na 2-2 vyrovnal v 36. minúte Fontaine po peknej prihrávke Suttera a strele zblízka.

Víťazný gól strelil 11 sekúnd pre koncom prostrednej časti po delovke od modrej Scandella, jeho strela bola ešte tečovaná hráčom Winnipegu. Scandella zaznamenal už svoj štvrtý víťazný gól v tejto sezóne.

„Keď sme prehrávali 2-0, mohli sme povedať ‚Je to tu zase‘ a vzdať to. V našej kabíne je však veľa charakteru, líderstva a chalani stále pracujú,“ tvrdí Scandella.

V tretej tretiny vynuloval strelcov Winnipegu Kuemper, ktorý bol v predošlých štyroch zápasoch dvakrát vystriedaný a inkasoval v nich 14 gólov. Keďže je Backstrom zranený, jediná odskúšaná možnosť je pre Yea Kuemper.

„Toto od neho potrebujeme,“ povedal Yeo o 24-ročnom gólmanovi. „Ak bude podávať takéto výkony konštantne, budeme nebezpečným tímom. Všetci vime čoho je schopný, má na to byť jednotkou.“

Sumár: Winnipeg — Minnesota 2:3 (1:0, 1:3, 0:0)

Góly: 16. Frolík PP, 21. Perreault PP (Wheeler, Little) — 25. Carter (Sutter, Brodziak), 37. Fontaine (Sutter, Brodziak), 40. Scandella (Parise, Pominville)