Wild si doma poradili s Columbusom

Po troch výhrach v úvode sezóny Minnesota dvakrát prehrala, a tak sa Divosi v Xcel Energy Center chceli vrátiť na víťaznú vlnu. Pred domácimi divákmi prehrávali s Blue Jackets 1:2, podarila sa im však otočka a triumfovali 3:2. Brankára Devan Dubnyk sa o to pričinil 27 zákrokmi, gólovo sa pridali Parise, Niederreiter a Vanek. Dve asistencie si pripísal obranca Wild Jared Spurgeon. Súper divochov Columbus nevyhral v sezóne ani na ôsmy pokus a nový tréner Tortorella tak vo svojom debute prehral.

Minnesota Wild –  Columbus Blue Jackets 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)

Góly a asistencie: 6. Parise (Suter), 26. Niederreiter (Spurgeon, Koivu), 32. Vanek PP (Zucker, Spurgeon) – 11. Wennberg (Goloubef, Atkinson), 20. Dubinsky PP (Atkinson, Murray)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Brodin, Dumba – Scandella, Folin – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Niederreiter – Vanek, Coyle, Fontaine – Porter, Haula, Carter

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Johnson, Savard – Murphy, Goloubef – Tyutin, Prout – Jenner, Johansen, Foligno – Hartnell, Wennberg, Saad – Calvert, Dubinski, Clarkson – Karlsson, Campbell, Bourque.

Skóre stretnutia otvorili po piatich minútach domáci. Suter získal puk v útočnej tretine a z rohu nahodil puk pred bránu, kde stál Zach Parise, ktorého trafil puk do nohy a odrazil sa za chrbát Bobrovskeho. Pre Pariseho to bola už šiesta trefa v sezóne, pre Sutera zas šiesta gólová nahrávka. Z vedenia sa Wild tešili len päť minút. O vyrovnanie hostí sa postaral Alexander Wennberg strelou z uhla, za ktorou sa Dubnyk nestihol presunúť. Columbus mal v prvej tretine viac z hry, aj vďaka dvom presilovkám. V poslednej minúte úvodnej časti šiel Columbus do vedenia práve v početnej výhode, po peknej akcii zakončoval do prázdnej brány Brandon Dubinsky.

Minnesota nezažila dobrú tretinu, bola prestrieľaná 13:6, do prostredného dejstva však vstúpila oveľa lepšie. Poradilo sa jej aj vyrovnať. Tlak divochov zavŕšil svojim tretím gólom v sezóne Nino Niederreiter, ktorý sa presadil strelou spomedzi kruhov. Wild si potom vybojovali štvorminútovú presilovku, ktorú dokázali zužitkovať a dostať sa do vedenia. A konečne sa presadila aj druhá presilovková formácia. Po pase Zuckera skóroval Thomas Vanek. Na konci druhej tretiny sa ešte mohol meniť stav na obidvoch stranách. Dubnyk však v obrovskej šanci vychytal betónom Wennberga a zoči voči Bobrovskemu neuspeli ani Coyle s Vanekom.

V tretej dvadsaťminútovke sa Blue Jackets snažili o vyrovnanie, Minnesote sa ale darilo udržať ich na dištanc a nepúšťať do väčších šancí. Minútu a pol pred koncom ešte prišiel vabank Columbusu a hra bez brankára, Wild si však už dve body body za štvrté víťazstvo v sezóne postrážili.