Minnesota zopakovala úspech z roku 2003 a aj po druhý raz v histórii vyhrala rozhodujúci zápas číslo sedem v sérii, tentoraz výsledkom 5:4 po predĺžení, aby si vybojovala postup do druhého kola play-off. Diosi v zápase štyrikrát prehrávali, aj napriek tomu však dokázali zvíťaziť. Wild sa opäť po roku stretnú v play-off s Chicagom,tentoraz v druhom kole.

Domáci boli od úvodu aktívnejší a odmenou za snahu im bol otvárací presný zásah Nicka Holdena už v tretej minúte v presilovej hre, kedy sa najlpešie zorientoval v skrimáži pred bránou Darcyho Kuempera a bekhendom zasunul puk za jeho chrbát. Potom však zabrali aj hostia a ich aktivita priniesla svoje ovocie v deviatej minúte, kedy Mikko Koivu trafil z ľavého kruhu strelou z prvej presne ku vzdialenejšej žrdi Semjona Varlamova po prihrávke Charlieho Coylea. „Lavínu“ však o päť minút neskôr na radosť domácich fanúšikov opäť poslal do vedenia dvojbodový Jamie McGinn, ktorý využil peknú prihrávku Joeyho Hishona od mantinelu a strelou švihom z medzikružia nedal šancu Kemperovi.

Druhé dejstvo pochopiteľne prinieslo väčšiu aktivitu hostí, ktorí sa snažili vyrovnať skóre. To sa im podarilo v ôsmej minúte, kedy Mikael Granlund vystrelil zápästím z ľavého kruhu. Jeho pokus síce ruský brankár vyrazil, no na dorážku Danyho Heatleyho už nemal nárok. Na strely boli aktívnejší hráči Wild, no do druhej prestávky už ani jeden z brankárov neinkasoval.

V treťom dejstve sa obraz hry nezmenil a skončila sa remízou 2:2. Po tretíkrát v zápase posielal Colorado do vedenia v tretej minúte Paul Stastny strelou z prvej spoza kruhov. Vydržalo im však len necelé štyri minúty, kým nevyrovnal Nino Niederreiter presnou strelou zápästím z pravého kruhu. V 12. minúte sa posledný raz radovali domáci, keď strela Erika Johnsona od modrej čiary skončila v Kuemperovej bráne. Ten predtým zlikvidoval sólo P. A. Parenteaua. Hostia opäť zvýšili aktivitu a dve a pol minúty pred koncom vynútili predĺženie zásluhou Jareda Spurgeona, ktorý trafil nechytateľne strelou z pravého kruhu.

V šiestej minúte nadstaveného času strelil druhý gól v zápase Niederreiter, keď pri úniku 2 proti 1 zvolil strelu z pravého kruhu , aby rozhodol o osude stretnutia i série. Ku gólom pridal aj asistenciu, Heatley ich nazbieral dve, Kyle Brodziak tri a Kuemper prispel k triumfu 17 zákrokmi. Varlamov predviedol 30 zásahov, Parenteau s Duchenom si pripísali po dve prihrávky.

Obom tímom chýbali v zostavách štyria hráči. Za Avalanche nenastúpili útočníci John Mitchell s Alexom Tanguayom a obrancovia Tyson Barrie s Corym Sarichom. Minnesote chýbali útočník Jason Zucker, obranca Keith Ballard a brankári Josh Harding s Niklasom Bäckströmom. V druhom kole narazia Wild na obhajcu titulu zo Chicaga, ktorý ich vlani vyradil v prvom kole na ceste za Stanley Cupom.

Nino Niederreiter rozhodol zápas gólom v predĺžení: „Ešte stále tomu celkom neverím. Stalo sa to veľmi rýchlo, a ja som nevedel či to vošlo do brány. Ale každý sa tešil a bol to skvelý pocit.“

„Myslím si, že v tejto sérii sme hrali dobre vo viacerých zápasoch, no potom sa niečo stalo a prehrali sme ich. Myslím si, že sme ukázali vyrovnanosť a zostali sme verní nášmu štýlu hry a nášmu systému. To je pre nás skutočne pôsobivé. Na tom musíme stavať a pokračovať v tom aj naďalej. Je však pred nami ťažký test v podobe Chicaga. Čakajú na nás, takže sa teraz začneme pripravovať na túto výzvu,“ povedal tréner Wild Mike Yeo.

„Prišli sme tu, aby sme urobili niečo viac ako vyhrať jednu sériu, to to sú však prvé kroku k niečomu väčšiemu,“ povedal Zach Parise, ktorý spolu s Ryanom Suterom podpísal predminulé leto s Minnesotou 13-ročný kontrakt, aby hral veľké zápasy ako tento.

„Je to veľká vec,“ myslí si kapitán Wild Mikko Koivu. „Neznamená to veľa len pre organizáciu, ale ja pre fanúšikov. Oni si to zaslúžili. Stále nás podporovali, aj keď sa nám nedarilo. Som veľmi šťastný za tím, za organizáciu – ale aj za fanúšikov.“

Sumár: Minnesota – Colorado 5:4 pp (2:1, 0:1, 2:2, 0:1)

Góly: 9. Koivu (Coyle, Moulson), 28. Heatley (Granlund, Brodin), 47. Niederreiter (Brodziak, Heatley), 58. Spurgeon (Niederreiter, Brodziak), 66. Niederreiter (Brodziak, Heatley) — 3. Holden PP (McGinn, Duchene), 14. McGinn (Hishon, Wilson), 43. Stastny (Parenteau,Guenin), 52. Johnson (Parenteau,Duchene)

Spolu: 5 10 35 6:00 32 28 28 16 466 2 15

15 komentárov k “Wild sú v druhom kole play-off, Colorado zdolali v siedmom zápase 5-4 po predĺžení”