Wild podľahli Caroline po predĺžení, opäť hviezdil Dubnyk

Na zápas proti Hurricanes sa možno pozerať z dvoch pohľadov. Bod za prehru 4:5 po predĺžení sa môže Divochom máliť, keďže ešte v 59. minúte vyhrávali, na druhej strane však bola Carolina v zápase jednoznačne lepšia, Minnesotu prestrieľala 57:23(!), a keby nebolo Devana Dubnyka v bráne, zrejme by Wild nemali ani bod. Gólman Wild bol prvou hviezdou zápasu, a to aj napriek paitim inkasovaným gólom. Zastavil však až 52 striel.

Minnesota Wild – Carolina Hurricanes 4:5 pp (1:1, 0:1, 3:2, 0:1)

Góly a asistencie: 17. Coyle (Spurgeon, Dumba), 42. Spurgeon (Koivu, Parise), 46. Zucker (Granlund, Suter), 56. Granlund (Parise) – 9. Staal (van Riemsdyk, Williams), 36. Pesce (Aho, Teravainen), 50. Aho (Faulk, Teravainen), 59. Williams (Faulk, Aho), 63. Aho (Williams, Pesce)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Dumba, Suter (A), Spurgeon, Brodin, Pateryn, Seeler – Greenway, E. Staal, Zucker – Granlund, M. Koivu (C), Parise (A) – Coyle, J. Eriksson Ek, Niederreiter – J.T. Brown, Fehr, M. Foligno.

Hlavne v úvodnej tretine boli Divosi pod veľkým tlakom a Dubnyk vyťahoval jeden zákrok za duhým. V 9. minúte ho so šťastím prekonal Jordan Staal, ktorý puk za bránkovú čiaru dotlačil kolenom. Aj napriek drvivej prevahe hostí v prvej časti sa šlo do kabín za nerozhodného stavu. V presilovke vyrovnal Charlie Coyle po tom, čo dorazil do odkrytej brány Spurgeonovu strelu.

Druhá tretina pokračovala v podobnom duchu ako prvá, Canes po nej mali na konte 38 striel, Wild iba 8. Do vedenia sa opäť dostali hostia, keď Pesce pekne tečoval strieľanú nahrávku od Aha.

Tretia časť priniesla až päť gólov. Na 2:2 vyrovnával po necelých dvoch minútach Jared Spurgeon peknou zadovkou a prvýkrát do vedenia poslal Wild o štyri minúty neskôr v presilovke krásnou strelu z medzikružia Jason Zucker. Hurricanes zareagovali v 50. minúte gólom Aha, taktiež v početnej výhode. V 56. minúte Minnesotu opäť priblížil k výhre po buly Mikael Granlund, no pri hre bez brankára v predposlednej minúte poslal duel do predĺženia Justin Williams.

Predĺženie rozhodol štvorbodvý Sebastian Aho nechytateľnou strelou spoza obrancu.