Wild po veľkom boji odchádzajú zo St. Louis s bodom

Minnesota sa v nedeľu v noci predstavila v St. Louis a z ľadu divízneho rivala si po vyrovnanom zápase a prehre 3:2 po predlžení odnáša bod. Wild si po druhýkrát v sezóne zahrali predĺženie troch proti trom a opäť neuspeli. Rozhodol o tom kapitán Blues David Backes, ktorý sa v dueli presadil dvakrát a dal víťazný gól. Divosi môžu byť napriek tomu spokojní, veď z náročného dvojzápasu za dva dni získali proti silným súperom z Chicaga a St. Louis tri zo štyroch bodov.

St. Louis Blues – Minnesota Wild (2:2, 0:0, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 3. Backes (Bouwmeester, Pietrangelo), 9. Steen, 65. Backes (Rattie) – 16. Zucker (Suter), 20. Haula (Vanek)

St. Louis Blues: Allen (Elliot) – Bouwmeester, Pietrangelo – Gunarsson, Parayko – Edmundson, Bortuzzo – Steen, Lehtera, Brouwer – Fabbri, Gomez, Jaškin – Ott, Backes, Upshall – Reaves, Brodziak, Rattie

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Brodin, Dumba – Scandella, Prosser – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Niederreiter – Vanek, Coyle, Schroeder – Porter, Haula, Carter.

Blues oslabení o štyri zranené opory vstúpili do zápasu tvrdo, s čím sa Wild mali problém vysporiadať. Aj preto inkasovali ako prví, keď v tretej minúte prekvapil Dubnyka nenápadnou strelou kapitán domácich David Backes. Gólman divochov nemohol mať pri góle čisté svedomie. Aj po vedúcom góle St. Louis pokračovalo v aktívnom napádaní a o necelých šesť minút už bolo 2:0. Zlú rozohrávku kapitána Wild Koiva v obrannom pásme zachytil Alexander Steen a peknou strelou poslal puk do brány. Divosi sa postupne dostali do zápasu a v 16. minúte skorigovali stav zásluhou Jasona Zuckera, ktorý sa presadil krásnou strelou do pravého horného rohu brány. Onedlho sa Wild tešili aj z vyrovnania, Parise ale puk za bránkovú čiaru kopol, a tak bola radosť predčasná. V poslednej minúte úvodnej časti sa už hostia mohli skutočne tešiť z vyrovnania. Po peknej prihrávke Vaneka strelil svoj prvý gól v ročníku Erik Haula. V prvej tretine ešte zaujala bitka dvoch bývalých spoluhráčov z jednej formácie, dlhoročná stálica Minnesoty teraz už v drese Blues, Brodziak, si to rozdal Carterom. Víťaza bitky určiť nemožno.

V úvode prostrednej časti dostali hostia prvú príležitosť hrať presilovku. A takmer sa tešili z tretieho gólu, po strele Pariseho ale Pominvilla vo vyloženej šanci skvele vychytal gólman Allen. Wild mali potom ďalšiu početnú výhodu, dokonca aj minútovú o dvoch hráčov, na získanie vedenia to však nevyužili. V rovnovážnom počte po výbornej kombinácii neuspeli ani Coyle s Vanekom. Presilovku si potom zahrali aj domáci, rovnako ako hostia ale nepochodili. Neskôr sa vo veľkej šanci ocitol Lehtera, ale parádnym zákrokom betónom ho vychytal Dubnyk, a tak sa druhá tretina skončila bez gólov.

Tretia tretina bola trošku kúskovaná niekoľkými šarvátkami a vylúčeniami, tímy sa dlho nepúšťali do výraznejších príležitostí. Päť minút pred koncom sa pred Allena dostal Zucker, bol ale atakovaný a nemal dostatočnú stabilitu na to, aby prekonal gólmana domácich. Dve minúty nato nastrelil konštrukciu Pominville, ktorý stále čaká na svoju prvú trefu v sezóne. Na druhej strane Dubnyka neprekvapil Rattie, a tak prišlo na rad predĺženie.

V predĺžení mali najprv šancu Blues, po ich úvodnom tlaku mal v brejku dvoch na jedného šancu Granlund, perfektný zákrok predviedol Allen, ktorý vychytal aj Niederreitera. O extra bode navyše pre St. Louis napokon rozhodol Backes 34 sekúnd pred koncom nádhernou strelou, na ktorú Dubnyk nemal nárok.