Wild padli na Floride aj druhý krát, zostrelil ich Jágr

Ani v druhom zápase na Floridskom polostrove počas tohto víkendu sa Minnesota netešil z víťazstva. Po Tampe ich aj zdolali Panthers, ktorí zaknihovali deviatu výhru v rade. Najväčšou mierou sa o triumf Floridy 2:1 pričnili dve postavy. Jaromír Jágr strelil oba góly svojho tímu a brankár Al Montoya, ktorý robí len dvojku Luongovi, pochytal 39 striel Divochov. Nestačil len na jedinú z hokejky Jasona Zuckera.

Divochov môžu mrzieť hlavne zlé presilovky, zo štyroch možností nevyužili ani jednu.

Florida Panthers – Minnesota Wild 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Góly a asistencie: 1. Jágr (Kulikov), 49. Jágr (Pirri, Kulikov) – 21. Zucker (Koivu, Suter)

Minnesota Wild: Dubnyk (Backstrom) – Suter, Spurgeon, Scandella, Brodin, Prosser, Dumba – Parise,Koivu, Zucker – Vanek, Granlund, Pominville – Niederreiter, Coyle, Fontaine – Porter, Stoll, Carter.

Minnesota zažila úvod ako zo zlého sna. Už po 27 sekundách domáci otvorili skóre stretnutia zásluhou Jaromíra Jágra, ktorý sa po prihrávke Kulikova ocitol sám pre Dubnykom a strelou backhandom pomedzi betóny ho prekonal. Wild sa po inkasovanom góle snažili prevziať kontrolu na duelom a vyrovnať, pričom v rovnovážnom počte hráčov na ľade aj boli lepším tímom, brzdili ich však početné a zbytočné výlúčenia. V prvej tretine mali Panteri až tri presilovky, hostia ich ale počas nich takmer k ničomu nepustili, naopak Montoyu v bráne Floridy zamestnal po individuálnej akcii Coyle. Jeho strelu, rovnako ako ďalších osem pokusov Divochov v úvodnej časi, Montoya zlikvidoval, a domáci tak šli do kabín s najtesnejším vedením.

Do prostrednej dvadsaťminútovky vstúpili Wild oveľa lepšie ako do tej prvej, z gólu sa v tomto prípade tešili oni. Strelil ho po 48 sekundách Jason Zucker, ktorý po výbornej prihrávke od Koiva na druhýkrát dostal puk za Montoyu. Divosi mohli ísť do vedenia v presilovej hre, kedy mali dobré šance, Montoya však dobre zakročil pri teči Koiva aj dorážke Dumbu. Po uplynutí početnej výhody musel svoje umenie predviesť aj Dubnyk, ktorý vynikajúco zlikvidoval veľkú príležitosť domácich. V polovici zápasu opäť výborne zasahoval domáci gólman, v dobrých pozíciách si na ňom krátko po sebe vylámili zuby Fontaine aj Niederreiter. Montoyovi pomohla aj konštrukcia brány, a to pri strele kapitána Wild Koiva. Po dvoch tretinách bol teda stav nerozhodný, na strely to bolo 26:16 v prospech Minnesoty.

Tretia tretina sa dlho hrala z oboch strán veľmi opatrne, výraznejšie šance nepriniesla ani presilovka na jednej či druhej strane. Až po početnej výhode Wild floridskú dvojku nebezpečne ohrozil Vanek, Montoya ale vytiahol skvelý zákrok. Puk skončil v sieti až v 49. minúte, bohužiaľ v bráne Minnesoty. Druhý gól v zápase strelil veterán Jágr, ktorý Dubnyka prekvapil strelu spomedzi kruhov. Divosi museli vložiť všetky sily do útoku, k vyrovnaniu im však nepomohla ďalšia početná výhoda a predĺženie si nevynútili ani so šiestimi korčuliarmi na ľade.