Vonku sa nedarí, Divochov šiestimi gólmi po sebe sfúkol Pittsburgh

Po výborných výsledkoch z posledných zápasov prišla studená sprcha v Pittsburghu. Minnesota prehrala 6:3, pričom v 43. minúte prehrávala už hrozivo 6:0. V závere debakel odvrátila gólmi Staala, Granlunda a Brodina, na jej prehre to už ale nič nezmenilo. Duel dochytal v bráne Wild Stalock, ktorý Dubnyka striedal po 4 inkasovaných góloch. V tejto sezóne sú Wild úplne iným tímom doma a vonku. Kým na domácom ľade dominujú, vonku dostávajú v priemere 3,63 gólu na zápas (horší v tomto ohľade sú už len Islanders) a majú gólový rozdiel -24.

Pittsburgh Penguins – Minnesota Wild 6:3 (2:0, 2:0, 2:3)

Góly a asistencie: 4. Simon (Crosby, Cole), 10. Malkin (Crosby, Kessel), 30. Hagelin (Malkin, Kessel), 31. Dumoulin (Crosby, Hagelin), 42. Malkin (Schultz, Kessel), 43. Simon – 49. Staal (Prosser, Foligno), 51. Granlund (Suter, Zucker), 51. Brodin (Foligno, Staal)

Minnesota Wild: Dubnyk (31. Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Winnik, E. Staal, Parise (A) – Rau, Coyle, J. Eriksson Ek – M. Foligno, Cullen, Ennis.

Otvárací gól strelili Tučniaci už v 4. minúte, keď Staal vo vlastnom obrannom pásme stratil puk a nedokázal ho dostať preč. Po prihrávke Crosbyho sa k nemu dostal Dominik Simon a strelou z prvej z ľavého kruhu prekonal Dubnyka. Domáci v úvodnej tretine dominovali a v presilovke zvýšili na 2:0. Malkinovu prihrávku spoza brány si do brány nešťastne zrazil Suter. Na strely to bolo po 20 minútach 15:6 pre Penguins bola Dubnykova zásluha, že ich vedenie bolo len dvojgólové.

V úvode prostrednej tretiny mal šancu na skórovanie Suter, lenže neuspel a opäť prišli chvíle Pittsburghu. Peknú prihrávku Malkina zužikoval Hagelin na tretí gól zápasu a o minútu neskôr bolo už 4:0. Brejk 4 na 2 nádherne domáci zvládli a perfektnú kombináciu zakončil za bezmocného Dubnyka Dumoulin. Tento gól z brány Dubnyka vyhnal a nahradil ho Stalock. Ten už v druhej časti neinkasoval. Ani Divosi nedali gól, pretože trefa Brodina v presilovke neplatila pre nedovolené bránenie brankára.

Začiatok záverečnej časti opäť patril Pittsbughu, ktorý dvakrát po sebe skóroval. V 42. minúte využil aj druhú presilovku domácich Malkin a opäť s pomocou teču nešťastníka Sutera – 5:0. Krátko nato už na tabuli svietilo 6 inkasovaných gólov Wild. Druhý krát v zápase sa presadil aj Simon. V závere hrali Divosi už len o česť a dokázali stav skorigovať. V 49. minúte znižil Eric Staal, o dve minúty neskôr sa v presilovke presadil dorážkou Suterovej strely Mikael Granlund a ako posledný sa do gólovej listiny zapísal Jonas Brodin, ktorý DeSmitha prekonal strelou švihom od modrej čiary.