V úvodnej dráme bol úspešnejší Winnipeg

Prvý duel série medzi Winnipegom a Minnesotou priniesol veľkú drámu, v ktorej sa tešili z výhry 3:2 domáci. Gólovo sa zápas rozbehol v závere druhej časti, kedy Jets otvorili skóre. Wild v úvode tretej tretiny otočili stav na 2:1, no viedli len krátko. Rozhodujúci gól napokon strelil obranca Joe Morrow v 53. minúte. Divosi mali v posledných 16 minútach len jedinú strelu na bránu, a tak vyrovnať nedokázali. Winnipeg, ktorý mal v zápase dvakrát viac striel ako Minnesota (40:20), a sa teda v sérii ujal vedenia 1:0. Druhý zápas série je na programe v piatok v noci.

Winnipeg Jets – Minnesota Wild 3:2 (0:0, 1:0, 2:2) stav série 1:0

Góly a asistencie: 38. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 45. Laine (Stastny), 53. Morrow (Ehlers) – 42. Cullen (Greenway, Prosser), 44. Parise (Granlund, Koivu)

Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Trouba, Morrow, Byfuglien, Chiarot, T. Myers – Connor, Scheifele, Wheeler – Ehlers, Stastny, Laine – Perreault, Little, Armia – Copp, Lowry, B. Tanev.

Minnesota Wild:  Dubnyk (Stalock) – Brodin, Dumba, Soucy, Spurgeon, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Niederreiter – Parise, M. Koivu, Granlund – Greenway, Cullen, Coyle – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Úvodná tretina priniesla zaujímavý hokej vo vysokom tempe, gól v nej však nepadol. Aktívnejší boli domáci, a to hlavne v druhej polovici, kedy Dubnyk vytiahol niekoľko výborných zákrokov. Copp mal pred sebou už poloprázdnu bránu, keď gólman Wild vytiahol semafor a zabránil istému gólu.

V druhej tretine bol taktiež dlho bezgólový stav. Jets boli naďalej aktívnejší, no Wild boli v obrane istí a držali domácich na dištanc. V závere tretiny však prišlo vylúčenie Prossera a Winnipeg presilovku využil na otvorenie skóre. Po prihrávke Wheelera strelou bez prípravy nedal Dubnykovi šancu Mark Scheifele.

Neprešli ani štyri minúty a Wild v tretej tretine otočili stav vo svoj prospech. V 42. minúte Greenway peknou prihrávkou našiel medzi kruhmi Matta Cullena, a ten presnou strelou z prvej vyrovnal. O dve minúty neskôr Koivu v obrannom pásme zblokoval strelu Jets a poslal do prečíslenia dvoch na jedného dvojich spoluhráčov. V ňom Granlund naservíroval gól pre Zacha Pariseho, ktorému stačilo nastaviť hokejku. Od tohto momentu však Winnipeg opäť prevzal iniciatívu a už po necelej minúte  vyrovnal Patrick Laine. Potom sa na Dubnyka valil jeden útok za druhým, ten však odolal Littleovi, Scheifelemu aj Lowrymu. No v 53, minúte už nestačil zaklapnúť betóny pri tečovanej strele Joa Morrowa od modrej čiary, a Jets tak duel zvrátili späť na svoju stranu. Wild sa v snahe o vyrovnanie dlho nevedeli dostať do tlaku a od gólu Pariseho vyslali na Hellebuycka len jedinú strelu. Dubnyk Minnesotu udržal v hre o víťazstvo aj po samostatnom úniku Ehlersa, hostia ale nedokázali vyrovnať ani v posledných dvoch minútach, kedy už hrali s odvolaným brankárom.