V prvom prípravnom zápase Wild víťazne, v závere rozhodol Zucker

Len po pár dňoch prípravného kempu na Minnesotu čakala už aj premiérová zápasová previerka. Tá v Pegula Ice Aréne ne Penn State University dopadla úspešne, keďže Divosi zdolali protivníkov z Buffala 2:1, pričom po úvodnej tretine prehrávali. Skóre sa im však podarilo otočiť gólmi Kurtisa Gabierla a Jasona Zuckera, ktorý si víťaznú trefu pripísal v presilovke len necelých 5 sekúnd pred záverečnou sirénou!

Dobrým výkonom sa prezentovala aj predsezónna posila do bránkoviska. Minnesotský rodák Alex Stalock za seba pustil len jediný puk. Debut v drese Wild si rovnako ako Stalock odkrútila aj česká nádej Pavel Jenyš.

A čo povedal k zápasu pre oficiálnu klubovú stránku kouč Bruce Boudreau? „Je  to príprava, prvý zápas, dobré je, že sa tu veľa vecí naučíme. Ale vždy je dobré získať víťazný pocit.“

Wild čaká ďalší prípravný duel už dnes v Xcel Energy Center, kde si zmerajú sily s Coloradom. A keďže majú divosi v kempe stále 58 hráčov, môžeme očakávať celkom pozmenenú zostavu oproti tej, ktorá nastúpila proti Sabres.

 

Buffalo Sabres  – Minnesota Wild 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Góly: 17. Girgensons – 34. Gabriel, 60. Zucker (Dumba)

Minnesota Wild: Stalock (Michalek) – Scandella, Prosser – Seeler, Dumba – Reilly, Warner – Bartley – Zucker, Coyle, Stewart – Carter, Graovac, Tuch – Lucia, Cannone, Bertschy – Gabriel, Downing, Jenyš – Saracino.

 

Pridajte komentár