V Dallase Divosi bez Pariseho aj Vaneka, otázny je štart Haulu

Otvárací zápas série prvého kola play-off medzi Minensotou a Dallasom sa blíži a z tábora Divochov neprichádzajú pozitívne správy. Zdravotné problémy majú traja dôležití útočníci. Dvaja z nich ani do Texasu, kde Divochov čakajú prvé dve duely, necestovali. Sú to krídelníci Zach Parise a Thomas Vanek. Erik Haula síce do Dallasu cestoval, vo štvrtok však zrejme tiež nenastúpi.

Foto: Melissa Porter

Strata týchto troch hráčov je pre Minnesotu veľmi citeľná. Veď Parise bol v základnej časti s 25 gólmi najlepším strelcom a 53 bodmi druhým najproduktívnejším hráčom tímu, Vanek (hoci zažíva nevydarenú sezónu) zaznamenal tiež nezanedbateľných 41 bodov. A Haula po slabom úvode sezóny kopol do vrtule a pod Torchettim doslova hviezdil. Základnú čast ukončil s 34 bodmi, veľmi dobrú prácu však odvádzal aj pri bránení najlepších forvardov súpera, o čom svedčí aj v 21 bodov v tabuľke play-mínus. V tejto štatistike Fín kraľuje medzi hráčmi Wild.

A aké zranenia vlastne trápia hráčov?

Michael Russo z denníka Star Tribune informoval, že Parise si obnovil zranenie chrbta, ktoré ho ovplyvňovalo od januára. Oficiálne je mimo hry pre nešpecifikované zranenie a dĺžka jeho absencie je neznáma. Vanek vynechá začiatok vyraďovacích bojov o Stanleyho pohár pre zranenie v hornej časti tela. Parise aj Vanek vynechajú minimálne dve zápasy, potom sa uvidí.

Situácia ohľadom Erika Haulu je o niečo pozitívnejšia. Jeho zranenie v dolnej časti tela je posudzované na dennej báze, podľa trénera Torchettiho si ale ešte v úvodom stretnutí v Dallase nezahrá. Formácie Wild preto museli byť upravené. Na tréningu vyzerali takto:

  1. Zucker-Koivu-Coyle
  2. Niederreiter-Granlund-Pominville
  3. Porter-Dalpe-Jones
  4. Carter-Stoll-Fontaine

Stars majú so zraneniami menšie problémy ako Minnesota. Problémy mali iba útočníci Tyler Seguin a Mattias Janmark, už sú ale vraj poriadku. Napriek tomu nie je jasné, či vo štvrtok už budú hrať.

Pridajte komentár