V Coloradu dostala Minnesota pořádnou lekci

Utkání, na které je potřeba hodně rychle zapomenout. Colorado má sice dobrou formu a možná by nebylo překvapivé, kdyby Minnesota z jeho ledu odjela s prázdnou. Ovšem dostat sedmigólový příděl, to je už pořádná lekce. Ačkoliv bylo utkání střelecky vyrovnané, Avalanche své šance využívali a od začátku diktovali tempo hry. Když se šlo do třetí části za stavu 4:2 pro domácí, měli Wild ještě šanci na zvrat výsledku. Ovšem Laviny vyhnaly Dubnyka z branky a následně překonaly i Stalocka.

Colorado Avalanche – Minnesota Wild 7:2 (2:1, 2:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 8. G. Bourque (C. Wilson, Jost), 19. Nemeth (MacKinnon, Rantanen), 29. Söderberg (Kerfoot), 37. Rantanen (Landeskog, MacKinnon), 46. Söderberg (Jakupov, Kerfoot), 48. MacKinnon (Girard, Rantanen), 58. Jost (C. Wilson) – 20. E. Staal (Brodin, Zucker), 40. E. Staal (Zucker, Suter)

Minnesota Wild: Dubnyk (48. Stalock) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Olofsson – Ennis, E. Staal, Zucker – Granlund, M. Koivu (C), Niederreiter – Parise (A), Coyle, J. Eriksson Ek – Winnik, Cullen, M. Foligno.

Začátek utkání rozhodně debaklu nenasvědčoval. Wild měli dobré příležitosti v přesilové hře, ale nedokázali je využít, a tak soupeř trestal. Jost zpoza branky vybídl Gabriela Bourquea a ten z mezikruží dostal trestuhodně možnost vystřelit. A trefil přesně horní růžek. Ve vyrovnaném duchu se nesl zbytek třetiny, jenže v závěru přišel protiútok a další střela z mezikruží končící gólem. Tentokrát přesně pálil Patrik Nemeth. Wild však dokázali do přestávky ještě snížit, když Brodinovu střelu vyrazil Bernier jenom na hokejku Erica Staala a ten potvrdil svojí dobrou formu.

Asi klíčový moment utkání přišel ve 28. minutě, kdy Prosser ve vlastním oslabení orazítkoval břevno branky. Avalanche totiž vzápětí odskočili na rozdíl dvou gólů. Carl Söderberg využil z těsné blízkosti zaváhání obranné dvojice Dumba-Brodin. A rázem to šlo s Minnesotou z kopce. Zanedlouho zvýšil na 4:1 Mikko Rantanen, když využil zmatků před hostující brankou. Wild sice opět v poslední minutě snížili, a opět to byl Eric Staal po Zuckerově přihrávce, jenže to byl zároveň i poslední zásah hostů.

Třetí část už připomínala exhibici domácích. V přesilové hře se z dorážky podruhé v zápase prosadil Carl Söderberg a o dvě minuty později neudržel Dubnyk nervy na uzdě a vyfasoval 2 plus 2 minuty za hrubost. Laviny přesilovku bleskově využily zásluhou MacKinnona, který vyhnal Dubnyka z branky. Ovšem i střídající brankář v závěru zápasu inkasoval, když na konečných 7:2 završil v přečíslení dva na jednoho Tyson Jost.