V boji o play-off Minnesota s ďalšou výhrou a čistým kontom

Divosi dnes v Edmontone ukončili trip po západnej Kanade pohodlným víťazstvom na Oilers 4:0. Už piaty shotout od príchodu do Minnesoty si pripísal gólman Devan Dubnyk, aj keď tentoraz nemal veľa práce. Musel zlikvidovať len 15 striel svojho bývalého tímu, pretože Wild v zápase dominovali. Divosi sa po dnešnom dueli opäť posunuli vyššie v tabuľke, na ôsme San Jose strácajú len bod a majú pri tom dva zápasy k dobru.

Edmonton Oilers – Minnesota Wild 0:4 (0:2, 0:1, 0:1)

Góly a asistencie: 11. Fontaine (Folin, Parise), 16. Niederreiter (M. Koivu, Brodin), 36. Schroeder (Vanek, M. Koivu), 59. Fontaine (Parise, Granlund)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Dumba, Scandella, Folin, Prosser – Pominville, Koivu, Niederreiter – Fontaine, Granlund, Parise – Schroeder, Coyle, Vanek – Brodziak, Haula, Veilleux

Wild predvádzali aktívnu hru hneď od začiatku, už na konci prvej minúty mal šancu Justin Fontaine. Nevyužil ju, napravil to však v 11. minúte, keď do brány tečoval strelu Christiana Folina, ktorý v zostave nahradil zraneného Spurgeona. Výbornú prácu odviedol aj Parise, ktorý udržal puk proti dvom napádajúcim hráčom.

Ešte v prvej tretine si Minnesota vypracovala dvojgólový náskok po tom, čo brankár Oilers Scrivens vykopol puk rovno k Ninovi Niederreiterovi, a ten strelil svoj 19. gól v sezóne.

V prostrednej časti Wild pokračovali v prevahe, Scrivens ale predviedol niekoľko dobrých zákrokov pri šanciach Schroedera, Haulu a najmä Fontaina, keď po strele zblízka predviedol rýchlu lapačku. V 36. minúte však už nestačil na pokus Jordana Schroedera, ten mal po prečíslení divochov a prihrávke Thomasa Vaneka jednoduchú pozíciu a zvýšil na 3:0.

V tretej dvadsaťminútovke si Dubnyk udržal čisté konto pri všetkých šanciach Edmontonu a v predposlednej minúte ešte spečatil víťazstvo Wild 4:0 druhým gólom v zápase Fontaine po tom, čo mu ideálne nahral Parise, ktorý si zas v dueli pripísal dve asistencie, rovnako ako kapitán Koivu.

„Od začiatku do konca to bol pre nás veľmi, veľmi dobrý zápas,“ povedal pre wild.nhl.com brankár Wild Dubnyk. „Mali sme dobré držanie puku a nepúšťali sme ich k ničom. Odohrali sme výborný zápas.“

S Dubnykom súhlasil aj kouč divochov Mike Yeo: „Hrali sme solídne, všetky štyri formácie bránili a samozrejme, keď sme to potrebovali, zasiahol Dubnyk. Hrali sme dobre na oboch stranách ihriska a nedovolili sme im stráviť veľa času v našej tretine.“

„Nebol to ľahký trip a získali sme štyri body. Vždy chcete všetkých šesť ale sme šťastní aj za štyri,“ skonštatoval kapitán Koivu pre Pioneer Press a obranca Scandella sa pridal: