Turnaj nováčků: Wild šokovali obratem z 1:5 na 6:5

Včera začal v michiganském Traverse City tradiční turnaj mladých hráčů. Minnesota Wild na úvod vyzvala St. Louis Blues a vypadalo to na jednoznačnou záležitost. Bluesmani totiž na začátku třetí třetiny vedli už 5:1 a tento stav drželi ještě devět minut před koncem. Jenže Minnesotě stačilo osm minut a čtyři vteřiny na to, aby otočila na konečných 6:5!

Blues vedli po první části 1:0, za bílozelené barvy srovnal Ivan Lodnia, což byl na dlouhou dobu ale jediný gól Wild. Brankář Adam Vay tahal v 55. minutě ze sítě už pátý puk. K obratu zavelel gólem Luke Kunin a na něj navázal kapitán Joel Eriksson Ek při hře bez brankáře. Tehdy zbývaly čtyři minuty a Wild stále prohrávali 3:5.

Stále tak hráli bez brankáře a doslova šokovali všechny přítomné, protože během dalších dvou minut se o vyrovnání zaskvěli Gerald Mayhew a Giorgio Estephan. Trefy Erikssona, Mayhewa a Estephana dělily jenom 2 minuty a 24 vteřin.

Blues se už možná viděli v prodloužení, jenže přišel další tvrdý direkt. Minutu před koncem normální hrací doby se Divoši dostali do přečíslení a Luke Kunin svým druhým gólem dovršil obrat na konečných 6:5.

Druhé utkání turnaje hraje Minnesota dnes v noci proti Columbusu, který v prvním zápase rozstřílel Devils 7:2. Půjde o utkání, ve kterém se nejspíše rozhodne o tom, zda si Wild zahrají finále turnaje. Do něj totiž postupují vítězové obou skupin.