Skvelý Dubnyk doviedol Divochov k triumfu v Dallase

Na štvrtý pokus sa konečne podarilo. Po porážkach v predošlých troch dueloch tejto sezóny s Dallasom sa Minnesote napokon podarilo zdolať lídra Západnej konferencie, a to dokonca na jeho ľade. Najväčšou mierou sa o triumf 2:1 pričinil gólman Devan Dubnyk, ktorý pre tím zo St. Paul vychytal 34 výbornými zákrokmi dva body. Gólovo sa k nemu pridali Carter a Vanek, ten víťaznou trefou zrušil svoje strelecké trápenie v posledných dueloch. Stars nebola kvôli Dubnykovi platná nič platná veľká prevaha v počte striel (35:25).

Dallas Stars – Minnesota Wild 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)

Góly a asistencie:  57. Jamie Benn PP (Sharp, Spezza) – 24. Carter  (Haula, Stoll), 32. Vanek (Coyle)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Dumba, Scandella – Brodin, Reilly – Parise, Koivu, Zucker – Niederreiter, Granlund, Pominville – Vanek, Coyle, Fontaine – Carter, Stoll, Haula

Po úvodných striedaniach, ktoré vyzneli pre Wild, domáci prevzali iniciatívu a po necelých piatich minútach aj dostali puk do brány. Dubnyka, po tom, čo stratil puk debutant Reilly, prestrelil Klingberg, kouč hostí Yeo však reklamoval nedovolené bránenie gólmanovi a bol úspešný, gól neplatil. Stars pokračovali v snahe o otvorenie skóre a Dubnyk mal plné ruky práce. Pri veľkej šanci Jokipakku predviedol v neortodoxnej polohe úžasný zákrok a aj niekoľko ďalších bolo veľmi dôležitých. Pri strele Seguina v presilovke mu pomohla i konštrukcia brány. A keďže domáci brankár Niemi vychytal Spurgeona a pri rýchlom protiútoku a prihrávke od Vaneka aj Fontainea, po prvej tretine bol stav 0:0. Na strely vyhrával Dallas 12:6.

Do prostrednej časti Wild vstúpili s tlakom, ktorý korunovali úvodným gólom stretnutia. V 24. minúte sa oň postarala štvrtá formácia. Akciu začal Stoll výbornou nahrávkou Haulovi, ten ešte Niemiho prekonať nedokázal, puk však do brány dotlačil Ryan Carter. Onedlho už mohol byť rozdiel v skóre dvojgólový. Zucker získal puk v útočnom pásme, poslal ho Parisemu, ktorého strela skončila len na žrdi brány domácich. Na 2:0 sa však zvýšiť podarilo Thomasovi Vanekovi, vďaka zlej rozohrávke Stars . Puk sa odrazil od Coyla a Vanek sa ocitol sám pre Niemim, s ktorým si poradil rutinérsky blafákom do backhandu. Výborná druhá tretina bola potvrdená aj pomerom striel, ten už bol takmer vyrovnaný (18:17 pre Hviezdy).

Na začiatku tretej časti prišiel nepríjemný momet pre Minnesotu a hlavne Spurgeona, ktorého hokejkou v snahe zasiahnuť puk trafil Seguin. Obranca Wild zišiel krvácajúc z ľadu a Seguin ani nebol vylúčený. Spurgeon sa však našťastie neskôr vrátil do akcie. V záverečnej dvadsaťminútovke musel Dallas vrhúť všetky sily do útoku, dlho sa však to príležitostí nevedel dostať, práve naopak, divosi hrozili z rýchlych protiútokov. Rýchlika Zuckera v nájazde Niemi vychytal betónom a poradil si aj s dvoma nebezpečnými pokusmi Niederreitera. Štyri minúty pred koncom počas presilovky sa tréner domácich Lindy Ruff rozhodol odvolať brankára, čo mu prinieslo kontaktný gól. Strelil ho Jamie Benn, ktorého Dubnyk najprv vychytal, o pár sekúnd však nemal nárok pri jeho dorážke z veľkého uhla. Kapitán Stars to zavesil parádne. Benn mal na hokejke aj vyrovnávajúci gól minútu pred sirénou, keď Dallas opäť odvolal brankára, Dubnyk mu však vynikajúcim zákrokom gól ukradol a zariadil aj dve body pre Wild.

1. Devan Dubnyk, MIN (34 zákrokov, 97,1% úspešnosť)
  2. Antii Niemi, DAL (25 zákrokov, 92% úspešnosť)

Spolu: 2 3 25 6:00 26 29 23 26 408 7 5

4 komentárov k “Skvelý Dubnyk doviedol Divochov k triumfu v Dallase”

1. pavel napsal:

Po zhlédnutí sestřihu opravdu chvála skvělému Dubnykovi za tento výsledek! A doufám, že Vaneka zase posunou výše do jiné formace, ve třetí lajně je ho škoda.
    Jak hrál ten Reilly?

• admin napsal:

No Reilly toho veľa neodohral, na začiatku sa mi zdal trochu nervózny, práve jeho strata puku na začiaku zápasu viedla ku gólu Stars, ktorý našťastie nebol uznaný. Potom sa ale ako keby upokojil, hral jednoducho a účelne, raz aj dobre podporil rýchly protiútok (takmer strelil gól). Podľa mňa to bol cekom vydarený debut 🙂 Yeo povedal, že bude hrať aj proti Devils.

• pavel napsal:

Super, díky za info :-). Přál bych si, aby se v týmu uchytil a na farmu poslali místo něj Prossera.

To si prajem aj ja 🙂 Už v pred sezónou sa mi veľmi nepáčilo, že podpísali Prossera, keď sa hlásia o slovo mladí Reilly aj Folin.