Skvěle! Minnesota zvítězila i v Calgary

I druhé utkání pod trenérem Torchettim Minnesota Wild zvládla a opět nastřílela soupeři pět gólů. Proti Calgary Wild vedli na začátku druhé části už 3:0, pak ale dvakrát dokázal houževnatý soupeř snížit na rozdíl jediné branky, a hosté tak definitivní pojistku přidali až při hře bez brankáře. Lví podíl na výhře má třetí minnesotská lajna ve složení Niederreiter, Haula, Pominville – všichni tři si totiž připsali po dvou kanadských bodech a byli nejlepší formací na ledě. Dvě asistence si připsal i Parise, jenž pokořil metu šest set bodů v NHL.

Calgary Flames – Minnesota Wild 3:5 (0:2, 2:2, 1:1)

Branky a nahrávky: 32. Engelland (Hudler, Brodie), 37. Jones (Stajan, Ferland), 56. Backlund – 11. Haula (Pominville, Niederreiter), 20. Zucker (Prosser), 24. Suter (Parise, Granlund), 39. Pominville (Haula, Niederreiter), 60. Coyle (Parise, Koivu)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Prosser, Dumba, Folin, Reilly – Parise (A), Koivu (C), Coyle – Zucker, Mikael Granlund, Vanek – Niederreiter, Haula, Pominville – Carter, Stoll, Fontaine.

Úvodní minuty herně a střelecky rozhodně patřily hráčům Calgary. Hrála se ovšem velmi opatrná a nepřesná hra. Dubnyk měl hned zkraje několik zákroků, řešil však jedinou nebezpečnější střelu, a to tu z hole Hudlera, jíž musel vytěsnit paží. Po deseti minutách hry měli Wild první větší šanci a hned z toho byl gól. Pominville zpoza branky našel mezi kruhy číhajícího Erika Haulu a ten střelou z první nedal brankáři šanci.
Od té doby se hosté mnohem více dostávali do hry, ale museli se mít na pozoru před stále aktivním útokem Flames. Dobrou šanci měl Florík, jehož tečovaná střela namířila jenom do Dubnykovy výstroje. V závěru třetiny si Calgary zahrálo první přesilovou hru, jenže gól při ní padl na druhé straně! Perfektní práci odvedl Jason Zucker, který vybojoval forčekingem v útočném pásmu puk, obešel obránce a zakončil krásnou zápěstní střelou s oklepnutím o tyčku. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0 pro Wild, na střely 9:10.

Druhá část odstartovala velkou šancí Monahana, který střílel z bezprostřední blízkosti po přihrávce zpoza branky. Dubnykovi puk vypadl a proskákal brankovištěm. Následně dostala Minnesota příležitost hrát přesilovku pět na tři a skóre se měnilo potřetí. Bleskově dvojnásobnou přesilovku využil Ryan Suter střelou od modré, jíž ještě nešťastně tečoval domácí kapitán Giordano.
Calgary se do utkání vrátilo ve dvaatřicáté minutě, kdy zatlačilo soupeře v pásmu a po křížné Hudlerově přihrávce se ke střele na levém kruhu dostal Deryk Engelland. Dubnykovi kotouč propadl pod paží. Flames rázem hýřili aktivitou, zahráli si přesilovku a poté měl velkou šanci v mezikruží Brodie. Minnesotský brankář musel vytáhnout rychlý zákrok betonem. O chvilku později už štěstí neměl, kuriózní branky dosáhl David Jones. Po jeho střele z vrcholu kruhu se puk totiž odrazil od Reillyho hole, pak Dumbova obličeje a teprve až pak zapadl za bezmocného Dubnyka.
Jednobrankový rozdíl však dlouho nevydržel. Wild na konci třetiny opět udeřili, a vrátili si tak před přestávkou potřebný klid. Třetí lajna zatlačila soupeře v pásmu, puku se chopil Haula, předložil jej před branku Jasonu Pominvilleovi a ten se trefil podél Hillerova betonu.

Na začátku třetího dějství hráli domácí přesilovou hru. Z úhlu střílel Colborn, Dubnyk už byl v té chvíli bezmocný, útočník Flames ale trefil pouze tyčku. O několik minut později pálil po vhazování Stajan a minnesotský gólman si připsal důležitý a velmi efektivní zákrok ramenem.
Třetí třetina pokračovala podle očekávaného scénáře zahrnující urputnou snahu Plamenů o snížení a ještě urputnější snahu Divočiny o udržení náskoku. Velkou chvíli si Dubnyk připsal v 54. minutě po Hamiltonově střele z úhlu do téměř odkryté klece. Jenže „Duby“ předvedl doslova tygří skok a puk na poslední chvíli zastavil. Následně hrálo Calgary v další početní převaze a na jejím konci, čtyři minut před koncem normální hrací doby, skóroval po krásné kombinaci na odkryté klece Mikael Granlund. Drama bylo na světě a domácí to zanedlouho zkoušeli bez brankáře. Rozhodnout mohl Fontaine, od modré ovšem netrefil branku. I tak Wild soupeře nepustili k tlaku a brzy pojistili svojí výhru. Charlie Coyle už ze středního pásma mířil přesně.