Skvěle! Dubnyk opět čaroval a Wild vezou ze St. Louis dva body

Zápas, kdy z mála vytěžila Minnesota maximum. I tak by se dalo popsat střetnutí v St. Louis, kde domácí svého soupeře dvě třetiny doslova ždímali, nakonec ale odešli poraženi. Rozhodl o tom především úžasný Devan Dubnyk, který si připsal 41 zákroků (!), a dva slepené góly v závěru utkání.

St. Louis Blues – Minnesota Wild 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 25. Backes (Steen, Stastny) – 26. Vanek (Fontaine, Coyle), 54. Niederreiter (Koivu, Spurgeon), 54. Brodziak

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Dumba, Prosser, Leopold, Spurgeon – Pominvile, Granlund, Parise – Stewart, Koivu (C), Niederreiter – Fontaine, Coyle, Vanek – Brodziak, Haula, Bergenheim.

V úvodních dvaceti minutách se diváci ve Scottrade Center branky nedočkali. Jednoznačně aktivnější byli domácí, kteří vyslali na branku jedenáct střel. Oproti tomu Wild jenom pět.
Hráči St. Louis už po sto vteřinách hry zvedali ruce nad hlavu, když Berglund tečoval před brankou puk. Rozhodčí nejprve ukázal, že se jednalo o regulérní gól, ovšem až u videa vyšlo najevo, že touš trefil jenom boční síťku. V dalších situacích Minnesotu podržel jistý Dubnyk. Na druhé straně byl Elliot téměř bez práce, hostům to v útoku skřípalo.

Po přestávce už se Bluesmani dočkali regulérního gólu. Při přesilové hře už to vypadalo, že se Divoši ubrání, ale v jejím závěru nahodil od modré Steen a před brankou přesně do horního růžku tečoval kapitán Backes. Za pouhých třináct vteřin později se odehrála podobná situace na druhé straně, kdy dostal Parise puk do branky. Jenže se volalo video a rozhodčí usoudili, že minnesotský forvard si pomohl bruslí, a tak branka neplatila. Aby toho nebylo málo, uplynulo pouze dalších třiatřicet vteřin a bylo skutečně srovnáno! Fontaine zpoza branky přihrál před Elliota, kde byl s pohotovou střelou na lapačku úspěšný Thomas Vanek.
Následně obrovskou šanci v podobě Oshieho úniku zastavil Dubnyk. A Duby čaroval v dalších minutách, kdy měli Blues značný nápor. Po dvou třetinách vedli domácí na poměr střeleckých pokusů jednoznačně 32:10!

O poznání klidnější vstup do třetí části mohl rozhýbat po pěti minutách Dumba, k němuž se do mezikruží dostal odražený kotouč. Elliotův beton byl ale na místě včas. Na druhé straně se o tři minuty později dostal do nebezpečné pozice Tarasenko. Jeho pokus skončil na tyčce.
St. Louis mělo i nadále o něco více ze hry, avšak šest a půl minuty před koncem přišel pro domácí publikum pořádný šok. Po Spurgeonově střele dobře puk tečoval Koivu a následně Elliotovi vypadl z výstroje, čehož využil Nino Niederreiter a poslal Wild do vedení. Uběhlo pouze sedmnáct vteřin a Minnesota vedla o dva góly! Tarasenkovu obrovskou hrubku potrestal bekhendovou střelou Kyle Brodziak.
Zaskočení Bluesmani sáhli ke hře v šesti hráčích, ale ani to nepomohlo. Naopak Haula netrefil prázdnou branku. Což ale nemuselo hosty mrzet, domů se totiž vracejí s výhrou 3:1! Stačilo k tomu pouhých 19 střel.