Sériu piatich prehier sa Wild pokúsia ukončiť doma proti San Jose

Štyri body chýbajú Minnesote k istote play-off. Wild ich musia získať v 11 zápasoch, čo by nemal byť problém, ak si však chcú udržať vysoké postavenie v tabuľke, musia zabrať. Momentálne stále prechádzajú krízou, keď z posledných piatich duelov vždy odchádzali zo sklonenou hlavou. Na čele Západnej konferencie ich tak vystriedalo Chicago,  a ak dnes prehrajú so San Jose, predbehnú ich aj Sharks.

V poslednom zápase Divochov (prehra 5:4 s Winnipegom) ostal len na tribúne veterán Jason Pominville, dnes sa však už vracia späť do zostavy. V bráne by mal aj dnes stáť Devan Dubnyk, ktorý si podobné ako celý tím prechádza horším obdobím.

San Jose Sharks

Ani Žraloky zo San Jose nemajú ideálnu formu., prehrali totiž posledné tri zápasy. Stále sú však na čele Atlantickej divízie a na konte majú len o bodov menej ako Minnesota.

Najväčším hráčom mužstva je bez debát bývalý hráč Wild Brent Burns. Kanaďan ako obranca nazbieral už 70 bodov a je v prvej desiatke bodovania celej NHL, medzi obrancami je jednoznačným lídrom. Nastrieľal už  na obrancu neuveriteľných 27 gólov, okrem toho je najproduktívnejším hráčom tímu, najlepším nahrávačom a aj lídrom tímového plus mínus. Okrem neho patria medzi opory aj Joe Pavelski, Logan Couture či skúsení Patrick Marleau a Joe Thornton. V bráne je spoľahlivou jednotkou Martin Jones.

Porovnanie súperov

Výsledek obrázku pro san jose sharks logo
36-7-6-22 bilancia 35-7-7-23
2. miesto v Záp. konferencii,
92 bodov
postavenie v tabuľke 3. miesto v Záp. konferencii,
91 bodov
Mikael Granlund 66 bodov najviac kan. bodov Brent Burns 70 bodov
Mikael Granlund 25 gólov najlepší strelec Joe Pavelski 28 gólov
Mikael Granlund 41 asistencií najlepší nahrávač Brent Burns 43 asistencií
Ryan Suter 34 bodov najlepší obranca Brent Burns 70 bodov
Ryan Suter +33 najlepší v +/- Brent Burns +23
Tyler Graovac (Ú) 9 bodov najlepší nováčik Kevin Labanc (Ú) 19 bodů
 Devan Dubnyk 92,7 % (58 z.)
Darcy Kuemper 90,4 % (16 z.)
úspešnosť zákrokov Martin Jones 91,6 % (57 z.)
Aaron Dell 93,6 % (17 z.)

Predošlé vzájomné zápasy v tejto sezóne

San Jose Sharks – Minnesota Wild 4:5 (0:0, 2:1, 2:4)

Góly a asistencie: 29. Donskoi (Labanc, Dillon), 32. Pavelski (Burns, Couture), 44. J. Ward (Burns, Marleau), 45. Marleau (J. Ward, Tierney) – 39. E. Staal (Parise, Coyle), 43. Parise (Niederreiter, E. Staal), 46. E. Staal (Parise), 49. Koivu (Granlund, Zucker), 51. Koivu (Granlund, Zucker)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Schroeder, E. Staal (A), Parise (A) – Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Coyle, Haula, Niederreiter – Pominville, Graovac, Stewart.

Minnesota Wild – San Jose Sharks 3:1  (2:1, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 12. Parise (Pominville, Suter), 16. E. Staal (Dumba), 59. E. Staal (Hanzal) – 19. M. Karlsson (Haley, Braun)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Folin, Brodin – Parise, E. Staal (A), Stewart – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Niederreiter, Hanzal, Coyle – Pominville, Haula, White.

Predpokladaná zostava Wild

Coyle – Staal – Parise
Zucker – Koivu – Granlund
Niederreiter – Haula– Pominville
Schroeder – Hanzal – Stewart

Suter – Spurgeon
Brodin – Dumba
Scandella – Olofsson

Dubnyk
(Kuemper)

Pridajte komentár