Sedmá výhra v řadě se zrodila proti Arizoně

Další důvod k radosti mají minnesotští fanoušci, už sedmý v řadě! Wild znovu vyhráli, tentokrát doma proti slabší Arizoně, kterou zdolali výsledkem 4:1. Zaskakující gólman Darcy Kuemper byl blízko čistého konta, i přesto že nakonec inkasoval, byl vyhlášen první hvězdou utkání. Svojí třetí branku v kariéře v NHL vstřelil Tyler Graovac. Díky další výhře si tým ze St. Paul pojistil druhé místo v konferenci.

Minnesota Wild – Arizona Coyotes 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 17. Suter (Parise, E. Staal), 32. Graovac, 44. Stewart (Spurgeon), 60. E. Staal (Coyle, M. Koivu) – 59. Perlini (Dvorak, C. Murphy)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter, Spurgeon (A), Brodin, Dumba (C), Scandella, Folin – Parise, E. Staal, Pominville – Zucker, M. Koivu (A), Mikael Granlund – Niederreiter, Haula, Coyle – Stewart, Graovac, Pulkkinen.

Velké gólové šance přišly až ve druhé polovině první dvacetiminutovky. Nejprve obránci Arizony nechali před brankářem volného Zuckera, který zkoušel kličku, ovšem v utkání velmi dobře chytajícího Smithe nepřekonal. Poté zazvonila branková konstrukce Kojotů a v sedmnácté minutě už domácí vedli! Přesilovkový gól vsítil přesně umístěnou střelou od modré čáry Ryan Suter. V samotném závěru třetinu užuž Koivu po blafáku zvedal ruce nad hlavu, ovšem Smithe opět zachránila tyčka.

Arizona byla střelecky aktivní, po dvou třetinách dokonce mírně vedla, ale na nebezpečnou střelu zkrátka dlouho nepřišla. Rušno tak bylo hlavně před svatyní Kojotů, která podruhé kapitulovala v polovině utkání. Soupeře vyškolil Tyler Graovac, a to nejprve jednoho obránce a pak i Smithe střelou bekhendem z úhlu mezi betony. Chvíli poté pálil na branku Dumba a potřetí v zápase zazvonila tyčka. Hosté přečkali ještě několik šancí a za stavu 2:0 se šlo do kabin.

Potřetí se skóre měnilo zkraje třetí části, kdy Chris Stewart ukořistil v útočném pásmu kotouč, najel si do mezikruží, nic nevymýšlel a trefil se mezi betony. Aktivita Arizony se začala pomalu zvedat, a když Wild nastřelili už čtvrtou tyčku v zápase (tentokrát super), tak krátce nato se hosté dočkali zdramatizování. Dvě minuty před koncem vstřelil v pádu krásnou branku do růžku Brandon Perlini. Coyotes tak logicky sáhli ke hře bez brankáře, která ovšem přinesla gól na druhé straně. Se značnými obtížemi, ale nakonec úspěšně dostal puk do prázdné klece Eric Staal.

Střely na bránu: 30:28 (9:10, 8:9, 13:9).
Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0.

Tři hvězdy: 1. Darcy Kuemper, 2. Tyler Graovac, 3. Ryan Suter (všichni MIN).