S Dubnykem v zádech si Minnesota vyšlápla na Kings

Po Chicagu zdolala Minnesota dalšího silného soupeře – Los Angeles Kings. Hlavním hrdinou utkání byl Devan Dubnyk, který kryl osmatřicet střel a dovolil jediný gól. Wild vedli od úvodu utkání, kdy se opět trefil Erik Haula. Na začátku druhé části navýšil náskok Miko Koivu. A i přesto, že Kings v polovině utkání snížili a po zbytek hrací doby tlačili ve snaze za vyrovnáním (na střely 18:39), se skóre už nezměnilo. Díky získaným dvěma bodů Wild opět přeskočili Colorado a drží postupovou příčku, byť Avalanche mají nyní zápas k dobru.

Minnesota Wild – Los Angeles Kings 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 4. Haula (Coyle, Scandella), 24. Koivu (Suter, Parise) – 32. Toffoli (King, Doughty)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Brodin, Reilly, Dumba – Zucker, Koivu (C), Coyle – Parise (A), Granlund, Jones – Niederreiter, Haula, Fontaine – Porter, Stoll, Schroeder.

Utkání odstartovalo přesilovou hrou Kings, při níž si Dubnyk připsal tři perfektní zákroky. Hlavně ten lapačkou proti střele Martineze sklidil velké ovace. Jakmile se vyloučený Erik Haula vrátil na led, přišel první gól. Coyle zpoza branky přiťukl kotouč Haulovi do mezikruží a finský forvard překonal Quicka krásnou bekhendovou střelou pod vyrážečku. Když následně přesilovou hru hráli i domácí, měl velkou šanci Niederreiter. Jeho střelu směřující do odkrytého růžku na poslední chvíli vytěsnil losangeleský gólman. Hosté naopak mohli srovnat v závěru třetiny, kdy se kolem branky obtočil King, ani nadvakrát však Dubnyka nepřekonal.

Na začátku druhé části hrála Minnesota přesilovou hru a dokázala jí zužitkovat v druhý gól zápasu. Mikko Koivu si po Suterově nahrávce vybruslil na pravý kruh, odkud přes obránce zápěstní střelou přesně zacílil ke vzdálenější tyči. Také Kings hráli v půlce zápasu přesilovku, tu sice nevyužili, krátce po jejím skončení se ale radovali ze snížení. Tyler Toffoli potáhl v mezikruží kotouč a stejně jako předtím Koivu, i on se prosadil zápěstním pokusem k tyči. Ve druhé části měli hosté ještě další možnost v přesilovce, ale ani tentokrát nic velkého nevymysleli. Naopak na druhé straně se dostal do slibné šance Parise, střela mu však vůbec nesedla.

Třetí třetina, to už byl jenom urputný souboj Los Angeles proti skvěle chytajícímu Devanu Dubnykovi. Nakonec se počet jeho zákroků vyšplhal na číslo 38, což je minnesotský sezonní rekord. Vychytal z bezprostřední blízkosti Cartera, následně Toffoliho, jehož pokus do horní části branky vyrazil ramenem. Později ztroskotal i Doughty a vše završil Dubnyk proti Shoreho akci, jenž u levé tyčky mohl zamést volný kotouč do branky, ovšem minnesotský gólman proti jeho dorážce skočil na led a hokejkou puk vytěsnil mimo. Kings si nakonec sami celou situaci zkomplikovali, protože Toffoli se nechal minut před koncem vyloučit. Sice následně hráli v pěti po odvolání brankáře, ale v tomto počtu už neměla hra bez brankáře takový efekt.