Prosser zranený, Scandella i Carter trénovali

Práve keď mohla byť obrana Minnesoty takmer kompletne zdravá, sa v zápase proti St. Louis zranil Nate Prosser, ktorý by tímu mal chýbať niekoľko týždňov. Tréner Mike Yeo povedal, že po tomto hráči zvyčajne vynechajú štyri týždne, verí však, že to by mohlo byť aj menej. Naopak, pozitívnou správou pre Wild sú návraty obrancu Marca Scandellu a útočníka Ryana Cartera do tréningového procesu.

Scandella bol pre zranenie naposledy v akcii 29. februára, Carter chýbal ešte dlhšie, od 9.februára. Ani jeden z navrátilcov nebude hrať v najbližšom dueli proti Nashvillu, potenciálny vstup do zápasového rytmu by u oboch mohol prísť najskôr cez víkend.

Zranený Prosser hral v poslednom čase veľmi dobre, v 23 stretnutiach po Zápase hviezd zaznamenal 13 plusových bodov. V dueli proti Nashvillu ho v zostave zastúpi nováčik Christian Folin.

„Má našu plnú dôveru.“ povedal Yeo o Folinovi. „To čo robí, robí veľmi dobre. Hrá tvrdo a dobre kontroluje puk.“

Wild trénujú presilovky

Na dnešnom tréningu v Xcel Energy Center strávili Divosi veľa času trénovaním početných preváh. Hra v presilovkách je totiž takou Achillovou pätou Minnesoty. Wild sú vo využívaní presiloviek až na 28. mieste a v posledných deviatich zápasoch vonku v tejto hernej situácii neskórovali (aj keď z nich sedem duelov vyhrali).

V presilovkových formáciách sme mohli na tréningu vidieť zmeny. Do prvej sa posunul Matt Dumba, ktorý má veľmi dobrú a tvrdú strelu. Spoločnosť mu na modrej čiare robil skúsený Ryan Suter, v útoku bola trojica Zach Parise, Mikko Koivu a Jason Pominville. Z prvej do druhej presilovkovej lajny sa posunul Rakúšan Thomas Vanek, okrem neho v nej boli Mikael Granlund a Chris Stewart podporovaní Jonasom Brodinom a Jaredom Spurgeonom na modrej.

Pridajte komentár