Pri výhre v Buffale opäť nepriestrelný Dubnyk, víťazný gól dal Eriksson Ek

Už 120 minút trvá nepriestrelnosť Devana Dubnyka, ktorý si po nule v Bostone pripísal druhé čisté konto za sebou a doviedol Minnesotu k triumfu proti Buffalu. Pri výhre 4:0 si pripísal až 38 zákrokov, plno práce mal hlavne v druhej tretine. Víťazný gól dal už v 5.minúte duelu skvelý nováčik Joel Eriksson Ek, ktorý si tak v štvrtom zápase NHL pripísal už piaty bod.

Už tretí viacbodový duel odohral aj najproduktívnejší hráč Wild Ryan Suter, ktorý strelil gól a pridal asistenciu, a na konte tak už má 9 kanadských bodov a je najproduktívnejší obrancom NHL. Okrem neho a Erikssona Eka v zápase skórovali aj Jason Zucker a kapitán Mikko Koivu, ten pečatil do prázdnej brány.

Keďže si dnes pripísali asistenciu obrancovia Prosser aj Folin, už všetci hráči Minnesoty majú na konte aspoň bod.

Jediným negatívom stretnutia je zranenie Marca Scandellu, ktorý nedohral prvú tretinu a zatiaľ neviem, ako vážne je jeho zranenie.

Buffalo Sabres – Minnesota Wild 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Góly a asistencie: 5. Eriksson Ek (Prosser, Scandella), 16. Zucker (Stewart, Suter), 43. Suter (Parise, Folin), 59. Koivu (Staal, Coyle)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Dumba, Folin, Brodin, Scandella, Prosser – Parise, Koivu, Granlund – Niederreiter, E. Staal, Coyle – Zucker, Eriksson Ek, Stewart – Pulkkinen, Dalpe, Pominville.

Divosi mali dobrý vstup do stretnutia a už v piatej minúte otvorili skóre vďaka svojmu zázračnému mladíkovi. Eriksson Ek z pravého kruhu výborne umiestnil strelu a Andersovi Nilssonovi v bráne Sabres nedal šancu. No a domáci brankár nestačil ani na backhandový blafák Zuckera zo 16.minúty. Zucker dostal peknú prihrávku od Stewarta do úniku a chladnokrvným zakončením zvýšil na 2:0 pre Minnesotu. Výbornú tretinu pre Wild mohol ešte v poslednej minúte pred prestávkou prikrášliť Parise, jeho pokus po nahrávke Granlunda ale mieril len do žrde, a tak šli hostia do kabín s dvojgólovým vedením.

Druhú tretinu začali domáci obrovským tlakom. Zahrali si aj presilovku a Dubnyk niekoľkokrát zachránil hostí pred inkasovaním. Za prvých sedem minút prostrednej časti musel gólman Wild vytiahnuť až 15 zákrokov, zatiaľ čo Nilsson na druhej strane len jeden. Aj v ďalšej časti tretiny malo Buffalo územnú prevahu, jeho tlak už však Minnesota dokázala otupiť, čo ukázala aj v ďalšom oslabení, ktoré zahrala skvele. Hostia zo St.Paul si teda po 40 minútach udržali dvojgólové vedenie aj napriek tomu, že na strely to bolo 27:17 pre Sabres. Dubnyk totiž hviezdil.

V tretej dvadsaťminútovke Wild zvýšili už 3:0, keď sa ujala strela zápästím od Sutera. Nilssonovi zrejme pri góle zaclonil výhľad Koivu. Divosi mohli pridať aj ďalšie góly, v samostatnom úniku však bol Staal faulovaný a v následnej presilovke netrafil poloprázdnu bránu Granlund. Sabres v tretej časti už nevedeli zatlačiť tak, ako v druhej tretine a Minnesota ich útoky pohodlne bránila. Domáci to ešte skúsili s odvolaním brankára, to však Koivu už len gólom do prázdnej brány uzavrel stav stretnutia na 4:0.

1. Devan Dubnyk, MIN (38 zákrokov, úspešnosť 100%)