Po druhý krát v sezóne Wild podľahli Jets o gól

Minnesota chcela počas haloweenskej noci v Xcel Energy Center dosiahnuť tretiu výhru za sebou, to sa ale nepodarilo. Proti bol Winnipeg Jets a po výsledku 2:1 má v tejto sezóne na konte už druhé víťazstvo nad Wild v sezóne. Divochom k bodom nepomohol Nino Niederreiter, ktorý pri návrete po zranení asistoval na gól nováčika Lukea Kunina.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly a asistencie: 46. Kunin (Niederreiter, Staal) – 8. Connor (Scheifele, Myers), 41. Ehlers

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Reilly, Brodin, Quincey, Dumba – Niederreiter, E. Staal (A), Kunin – Zucker, M. Koivu (C),  Granlund – M. Foligno, Eriksson Ek, Stewart – Winnik, Cullen, Ennis.

Minnesota nemala dobrý vstup do zápasu, už v prvej minúte totiž fauloval Spurgeon a domáci sa museli brániť. Jets sa v presilovke aj podarilo streliť gól, našťastie však pre prihrávku rukou nebol uznaný. V 8. minúte sa už ale hostia tešili z vedenia. Postaral sa o to Kyle Connor, ktorý sa dostal k zblokovanej strele a Stalock nemal šancu. Wild na strelený gól zareagovali zvýšenou aktivitou, Hellebuyck ale bol veľkou prekážkou. Poradil si so strelami Granlunda aj Zuckera.

V druhej tretine sme videli vyrovnaný hokej bez gólu. Bližšie k nemu boli hostia, Scheifele ale v brejku trafil len žrď a Wheeler v ďalšom samostatnom úniku netrafil bránu.

Tretia tretina pre Wild začala zle. Nikolaj Ehlers zvýšlil na 2:0 pre Winnipeg už po 41 sekundách, keď využil brutálnu chybu Dumbu, ktorému sa zápas vôbec nevydaril a po tejto chybe už do zápasu nezasiahol. Wild potom zatlačili a dokázali streliť kontaktný gól. Niederreiter našiel medzi kruhmi Lukea Kunina, a ten prekonal Hellebuycka. Divosi sa naďalej dsotávali do šancí, premeniť ich ale nedokázali. Cullen po peknej individuálnej akcii netrafil bránu, rovnako tak Granlund, a Zuckera vychytal brankár hostí. Dve minúty pred koncom Minnesota odvolala Stalocka, ani to však vyrovnanie neprinieslo.