Ofenzíva proti Winnipegu selhala

Zápasy mezi Minnesotou a Winnipegem obyčejně nabízí hodně gólů, tentokrát tomu však nebylo. Jets zvítězili 3:1. Minnesota zůstala daleko za očekáváním, co se ofenzivní činnosti týče. Nebyla aktivní střelecky, vypracovala si v utkání minimum šancí a výsledkem je jediný gól z hole Ryana Cartera.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 50. Carter (Porter, Brodin) – 37. Perreault (Byfuglien, Wheeler), 43. Byfuglien (Lowry, Burmistrov), 57. Ehlers

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Prosser, Folin – Vanek, Grandlund, Pominville – Parise, Koivu, Niederreiter – Zicker, Coyle, Carter – Porter, Haula, Gabriel

Úvodní třetina přinesla rychlý hokej, kterému ovšem chyběly patřičné gólové šance či góly samotné. Pro minnesotské fanoušky se nejednalo o nijak atraktivní část, jelikož Divoši na mladého debutanta Hellebuycka vypálili jenom třikrát. Winnipeg měl střel jedenáct.
Asi největší příležitost měl Stafford, který se obtočil kolem branky a už to vypadalo, že zamete puk za Dubnykova záda. Domácí brankář ovšem měl včas svůj beton u pravé tyče a na poslední chvíli nebezpečnou situaci zažehnal. Poradil si i s dalšími šancemi, přičemž jednou při něm stálo štěstí. Po vhazování v útočném pásmu totiž za ním zazvonila horní tyčka. Dubnyk byl u ještě jedné důležité situace, a to když v přesilové hře Wild dojížděl vyhozený kotouč Wheeler, uklouzl a narazil právě do Dubnyka. Ten se několikrát musel protáhnout a řada diváků se v tu chvíli obávala o jeho zdraví.

Druhá část se nesla v podobném duchu, jako ta první, jenom s tím rozdílem, že si týmy úlohy de facto vyměnily. V úvodních minutách byla mnohem aktivnější Minnesota a měla celou řadu šancí. Například Coyle prošel přes tři hráče, pohotovou střelou na Hellebuycka však nevyzrál. Vzápětí jeli Granlund s Vanekem na zteč v situaci dva na jednoho. První jmenovaný vzal úlohu na sebe a druhý se ještě pokusil dorážek. Opět bezúspěšně.
S přibývajícími minutami se hra vyrovnala a šance dostali i hokejisté Jets. A ti jednu z nich dokázali využít. V přesilové hře totiž z pravého křídlo pálil na vzdálenější tyč Mathieu Perreault a díky šikovnému clonění spoluhráče před brankou dostal puk do sítě.

Jets skvěle vstoupili do další třetiny, když nejprve Stafford nastřelil z těžkého úhlu tyčku a poté předvedl husarský kousek Dustin Byfuglien. Ten zpoza branky jemným nahozením nachytal Dubnyka, jenž si výstrojí srazil sám puk do branky.
Na Minnesotu za stavu 0:2 padla pořádná tíha a nedařilo se zkrátka nic. Hráli především hosté, kteří zasypávali Dubnyka dalšími pokusy. Přesto se deset minut před koncem podařilo Divočině snížit, když skvělý důraz ukázal Ryan Carter a nadvakrát před gólmanem dokázal se štěstím procpat puk do sítě.
Ve snaze vyrovnat vsadila Minnesota vše do útoku, ovšem stále častěji zapomínala na defenzívu, z čehož Jets hrozili v několika šancích. Tři minuty před koncem ovšem obrana selhala úplně a Nikolaj Ehlers se hnal sám na branku. Dánský mladík zvládl situaci skvěle a forhendovým blafákem rozhodl o osudu utkání.