Negatívna séria je minulosťou, Divosi zdolali silných Kráľov

Konečne je šnúra prehier Minnesoty minlosťou. Zastavila sa na čísle päť, a to hlavne Darcymu Kuempeeovi a dobrému tímovému výkonu. Wild si s Los Angles poradili 3:0, Kuemper si čisté konto vychytal 32 zákrokmi. A po 25 neúspešných pokusoch v predošlých zápasoch Divosi využili aj presilovku.

Los Angeles Kings – Minnesota Wild 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)

Góly a asistencie: 24. Parise PP (Vanek, Pominville), 40. Coyle (Scandella), 46. Haula v oslabení (Koivu, Suter)

Minnesota Wild: Kuemper (Dubnyk) – Suter, Spurgeon – Brodin, Dumba – Scandella, Prosser – Niederreiter, Koivu, Coyle – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Stoll, Zucker – Porter, Haula, Schroeder

Úvodnú šancu duelu mali v prvej minúte domáci zásluhou ex-Minnesoťana Gáboríka, pri jeho strele z medzikružia však bol Kuemper pozorný. Na druhej strane výraznejšie zahrozili Divosi po štyroch minútach, keď po prihrávke od Koiva v dobrej pozícii strieľal backhandom Zucker, gólman Quick ale potvrdil svoje kvality, a to aj pri následnej dorážke Dumbu. Poradil si aj s pokusom Pominvilla po rýchlej akcii Wild. Ohrozila ho aj štvrtá formácia, Porter ale v tesnej blízkosti dosť odkrytej brány netrafil. Na konci tretiny mala šťastie Minnesota, pretože Kings zatlačili a strela McNabba od modrej skončila na konštrukcii Kuemperovej brány.

V prostrednej časti sa Divochom konečne podarilo prelomiť dlhotrvajúce trápenie v prasilovkách a otvoriť skóre. Postaral sa o to strelou z prvej po perfektnej prihrávke Vaneka Zach Parise. Krátko na to už mohlo byť 2:0, Coyle vzal puk jednému z hráčov L.A. a rútil sa sám na brankára, urobil výborný blafák do backhandu, Quick mu tam však v poslednej chvíli vložil betón. Streelný gól Minnesote pomohol, po ňom sa dokázala častejšie dostávať do príležitostí. Mal ju Zucker po jeho klasickom rýchlom brejku (Quick ho vychytal), a po výbornom krížnom pase od Prossera netrafil bránu Vanek. V závere tretiny však opäť mali obrovskú šancu Králi, keď sa sám pred Kuemperom ocitol Nolan, gólman hostí však skvele zabránil vyrovnaniu. Práve naopak, do dvojgólového vedenia šli Wild. V poslednej minúte druhej tretiny výborným lobom Scandella vysunul Coyla, a ten sa po druhýkrát v zápase rútil sám na Quicka. Tentokrát zvolil zakončenie z forehandu a bol úspešný – 2:0 pre hostí.

Až v tretej časti si King po prvý raz zahrali presilovku. Mali v nej šance, potom však sa do brejku dvoch na jedného dostal Koivu s Haulom, prvý menovaný Haulovi puk naservíroval ako na podnose a jemu už len stačilo trafiť prázdnu bránu. Podarilom sa mu to, a Wild tak v oslabení zvýšili svoj náskok už na tri góly. Wild zvyšok zápasu kontrolovali a dotiahli ho úspešne do konca.

Spolu: 3 5 28 4:00 42 29 21 21 384 7 3

2 komentárov k “Negatívna séria je minulosťou, Divosi zdolali silných Kráľov”

1. pavel napsal:

No konečně to mělo hlavu a patu a konečně body. Coyle dal moc pěkný gól, neříkám to poprvé, že ve třetí lajně je ho škoda, konečně hrál na důstojném místě.
    A z Kuempera by ještě mohl být cenný hráč při výměně.