Náročný zápas s Canucks Minnesota zvládla a veze dva body!

Víkendový dvojzápas v Kanadě začíná vítěstvím na ladě Vancouveru. Minnesota sice špatně začala a prohrávala už v první minutě, ale nakonec dovedla utkání do zdárného konce. Skóre 5:2 však neodpovídá celkovému obrazu hry, Canucks byli navzdory papírovým předpokladům těžkým soupeřem a sahali po prodloužení. Ovšem dvě branky v poslední minutě definitivně rozhodly. Skvělé utkání za sebou má hvězda duelu Matt Cullen. Dobrou formu potvrdili Parise a Staal, jenž se radoval ze 37. gólu v sezoně.

Vancouver Canucks – Minnesota Wild 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Branky a nahrávky: 1. Del Zotto (Horvat, Gagner), 28. J. Jokinen (Gudbranson, D. Sedin) – 2. Parise (Niederreiter, Dumba), 23. Cullen (Ennis, Coyle), 36. E. Staal (Mik. Granlund, Spurgeon), 60. Coyle (Cullen), 60. M. Foligno (Olofsson, Winnik)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, E. Staal, Mik. Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Coyle – Niederreiter, J. Eriksson Ek, Ennis – Winnik, Cullen, M. Foligno.

Minnesota začala velice špatně. Domácím stačilo 53 vteřin na vedoucí branku. Dubnykovi propadla Del Zottova střela mezi betony a puk se doklouzal těsně vedle branky. Tentýž hráč ale kotouč znovu uzmul, obkroužil branku a otevřel skóre. Wild ovšem dokázali hodně rychle zkorigovat. Hned v následující minutě vyzkoušel z téměř nulového úhlu pozornost Nilssona Zach Parise. A překvapivě puk zapadl do růžku branky.
Kosatky šly během první části znovu do vedení, jenže trefa Gagnera nemohla být uznána. Jednak útočník stál v brankovišti, navíc puk do branky dopravil bruslí.

V úvodu druhé části se Minnesota dočkala vedení. Ennis našel před brankou úplně volného Matta Cullena a ten si blafákem poradil s vancouverským brankářem. Nicméně radost hostům dlouho nevydržela, protože o tři minuty později Dubnyk vyrazil Gudbransonovo nahození jenom na Jokinenovu hokejku a ten z voleje srovnal na 2:2. Do šaten se přesto šlo za vedení Minnesoty. Hosté zamkli soupeřovu obranu před její brankou a razantní Granlundovo nahození stačil tečovat Eric Staal.

O druhý gól připravil Cullena skvělý Nilsson. Ve stoprocentní šanci vytáhl fantastický zákrok lapačkou. Minnesota musela odolávat vzrůstajícímu tlaku soupeře, který začal vydatně zaměstnávat Dubnyka. Ačkoliv Wild vedli, do samotného závěru neměli vůbec jisté body. Navíc devět minut před koncem zachránila hosty branková konstrukce. Vancouver se tak poměrně brzo odhodlal k odvolání brankáře. Cullen vybídl do úniku Charlieho Coylea a ten zavezl kotouč do prázdné branky. A když už to vypadalo, že utkání skončí za stavu 2:4, nadechli se Wild ještě k poslednímu útoku, na jehož konci stál dorážející Marcus Foligno.