Nájazdová dráma proti Hurricanes priniesla Divochom dve body

V Xcel Energy Center to bol ďalší náročný duel, tentoraz so šťastným koncom pre Minnesotu. Wild v zápase proti Caroline dvakrát vyhrávali, hostia sa ale vždy dotiahli a nakoniec rozhodovali až samostatné nájazdy. V nich forehandom skórovali Charlie Coyle aj Zach Parise, a zariadili tak pre Divochov zisk dôležitých dvoch bodov v boji postup do vyraďovacej fázy. Wild sú momentálne jeden bod za Coloradom, ktoré drží poslednú postupovú priečku. Avs aj Wild odohrali 72 zápasov a o týždeň sa stretnú v megadôležitom vzájomnom súboji.

Minnesota Wild – Carolina Hurricanes 3:2 sn (0:0, 1:1, 1:1, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 36. Jones (Haula, Niederreiter), 41. Zucker (Koivu, Coyle), rozh. nájazd Coyle – 38. Terry (Hanifin, Pesce), 54. Staal (Lindholm, Nordstrom)

Samostatné nájazdy:

Minnesota Carolina
1 Charlie Coylegól Brody Sutter – nedal
2 Zach Parisegól Riley Nash – gól
3 Mikko Koivu – nedal Chris Terry – nedal

Minnesota Wild: Dubnyk (Michalek) – Suter, Spurgeon – Scandella, Brodin – Reilly, Dumba – Zucker, Koivu, Coyle – Parise, Granlund, Schroeder – Niederreiter, Haula, Jones – Fontaine, Stoll, Carter

Prvá tretina bola pre oba tímy oťukávacia a skončila bez gólov. Aj počet striel bol vyrovnaný, 7:7. Wild aj Canes mali príležitosť jednej presilovky, ktorú ale nevyužili. Bližšie k skórovaniu boli domáci, v nádejných pozíciách však Ward zasiahol proti Jonesovi, Zuckerovi a po dobrom napádaní Pariseho aj proti Stollovi.

V druhej časti mali Divosi v presilovke dobré príležitosti na otvorenie skóre, nakoniec sa im to ale podarilo v hre piatich proti piatim. Svoj druhý gól za Minnesou dal David Jones, ktorý do brány dorazil strelu Haulu. O necelé dve minúty už však bolo vyrovnané. Hanifin dlhou prihrávkou dopredu vysunul Terryho, a ten Dubnyka prekonal výborne umiestnenou strelou. Tímy tak po 40 minútach šli do šatní za stavu 1:1.

Wild sa v tretej tretine dostali do vedenia expresne, už po 16 sekundách. Gól dal Jason Zucker, ktorý do siete dopravil zrazenú strela Koiva. Hostia ešte reklamovali ofsajd, rozhodcovia ale gól uznali aj po zhliadnutí videa. Minnesotský rýchlik Zucker mohol o niečo neskôr pridať aj druhý gól, po prihrávke Brodina ho však vo veľkej príležitosti vychytal Ward. Náskok Divochov na dva góly nezvýšil ani Parise, ktorý v prečíslení dvoch na jedného strieľal nad bránu. Nepremenené šance sa Minnesote vypomstili, pretože Carolina vyrovnala zásluhou Jordana Staala. K tomu sa dostala zblokovaná strela, pred sebou mal už len odkrytú bránku a zariadil po riadnom hracom čase remízu.

V predĺžení nerozhodol Haula ani Lindholm, proti ktorému v poslednej sekunde predĺženia predviedol skvelý zákrok Dubnyk, a tak prišli na rad samostatné nájazdy. V nich boli za Minnesotu úspešní Charlie Coyle aj Zach Parise, zatiaľ čo na strane Hurricanes skóroval iba Riley Nash. Wild sa tak mohli tešiť z dôležitého extra bodu.