Mizérie nekončí, v New Yorku Wild inkasovali pětkrát během dvaceti minut

Minnesotští fanoušci doufali, že po týdenní pauze se situace obrátí a jejich tým začne v únoru opět vítězit. První utkání v měsíci ale spíše jenom potvrdilo dosavadní lednové trápení. Minnesota padla na ledě Islanders, byť v utkání vedla zásluhou Coylea. Ve druhé části ale domácí udeřili třikrát a další dva góly přidali na začátku třetího dějství. Během dvaceti minut herního času tak Wild tahali z branky pět kotoučů, střídali brankáře a utkání prohráli.

New York Islanders – Minnesota Wild 5:3 (0:1, 3:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 24. Grabovskij (Tavares, Strome), 26. Hamonic (Bailey, Lee), 40. Nelson (Haan), 43. Nielsen (Leddy, Okposo), 45. Tavares (Grabovskij) – 15. Coyle (Dumba, Niederreiter), 39. Pominville (Zucker, Stroll), 51. Niederreiter (Dumba, Spurgeon)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Scandella, Brodin, Prosser, Dubma – Pominville, Granlund, Parise – Coyle, Koivu, Niederreiter – Zucker, Stoll, Vanek – Carter, Haula, Porter

Minnesota do utkání nastoupila velice aktivně. Během prvních pěti minut vypálila na mladého Berubeho osmkrát a byla jasně aktivnější. V průběhu třetiny se pak ke slovu začali dostávat i domácí, ale vzrůstající aktivitu v 15. minutě ukončil Charlie Coyle. Zleva si vybruslil před branku, kde zkusil bekhendový pokus a propálil Berubeho mezi betony. Následně Minnesota měla ještě možnost přesilové hry, ovšem potvrdilo se, že jde o její špatnou disciplínu a branku takřka neohrozila. Do kabin se tak po první části šlo za těsného vedení.

Na začátku druhé třetiny už Wild měli 20 střeleckých pokusů, ale stále jenom jeden gól. A tak přišel trest. Tavares dostal přihrávku zpoza branky a po jeho pohotové střele sice Dubnyk ještě dokázal zasáhnout betonem, ale na dorážku Michaila Grabovského už byl ale krátký.
Islanders stačila pouze minuta a půl a už slavili vedení. Na modré čáře se do puku opřel Travis Hamonic a propálil vše, co mu stálo v cestě. Zaskočení a frustrovaní hokejisté Minnesoty se snažili odpovědět prostřednictvím Niederreitera, jehož zápěstní střelu ale Berube zlikvidoval. Wild se oklepali až ve 39. minutě, kdy střeleckou smůlu protrhl Jason Pominville. V individuální akci se dostal ke střele přes obránce a následně mu nedůrazní obránci dovolili i dorážku, jež už skočila gólem. O pouhých dvaačtyřicet vteřin později ale přišel klíčový moment utkání, když si slovo vzal Brock Nelson, od pravého mantinelu si vybruslil před branku a zkušeně zavěsil pod horní tyčku.

Vstup do třetí části se hostům nevydařil. Parise se nechal vyloučit a Divočina pykala počtvrté. Střela Franse Nielsena od modré Dubnykovi propadla a skončila v síti. Minnesota se ještě domáhala bránění ve hře brankáře, to ale video nepotvrdilo. A za další dvě minuty už bylo takříkajíc „hotovo“. Po zadovce v útočném pásmu se dostal ke střele na vrcholu kruhu John Tavares a zamířil velmi přesně. Po páté inkasované brance Minnesota do branky povolala Kuempera místo Dubnyka.
Minnesota byla zralá na ručník a bylo jasné, že z utkání odejde poražena. V závěru přesto dokázala lehce zdramatizovat utkání poté, co Nino Niederreiter využil přesilovou hru. Na brankovišti se dostal k dorážce Dumbovy střely. Minnesota měla ještě celých deset minut na to, aby s utkáním něco udělala. Hrála dvě přesilové hry, zkoušela to bez brankáře, ale skóre se již neměnilo. Za utrápeného pohledu Mikea Yeoa odešla poražena 3:5. Trenér Divočiny jistě tuší, že nyní už musí sedět na pořádně vratké židli.

Spolu: 3 6 43 2:00 38 33 19 14 361 5 5

3 komentárov k “Mizérie nekončí, v New Yorku Wild inkasovali pětkrát během dvaceti minut”

1. admin napsal:

No, toho sme sa báli… Chcel by to nejaký impulz, nech Yeo posadí na tribúnu trápicu sa hviezdu, rozdelí Granlundovu formáciu alebo niečo. Ale z počtu striel vidím, že zase bol problém v efektivite, ale päť gólov dostať, to je veľa.

• pavel napsal:

No, útočně to snad nebylo špatné, ale po pátém gólu to opravdu bylo na ručník. Ke vší úctě k Yeovi by měl skončit. Už jednu krizi přečkal a nevyřešil jí on, ale Fletcher s Dubnykem. Teď to jde už přes měsíc z velkého kopce a stále nedokázal s týmem nic vymyslet.