Minnesota zvládla úvodní zápas a ujímá se vedení v sérii

První zápas osmifinálové série mezi Minnesotou Wild a St. Louis Blues vyzněl lépe pro Divochy, kteří si připsali skalp silného soupeře v poměru 4:2. Skóre otevřel  v úvodu utkání Zucker. Ve druhé části pak přidal v přesilové hře druhý zásah Dumba. Naopak hosté z Minnesoty svému soupeři odolávali až do 48. minuty. Za těsného stavu 1:2 viděli diváci divoký závěru utkání, kdy v poslední minutě a půl padly tři branky. Z toho dvě do prázdné klece Blues. Po vítězné trefě Granlunda a pojistce Pominvilla se radovala parta Mikea Yeoa. Překvapivě se do sestavy vešel Bergenheim, který ve čtvrté formaci neodváděl vůbec špatnou práci.

St. Louis Blues – Minnesota Wild 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 48. Schwartz (Shattenkirk, Berglund), 60. Steen (Tarasenko, Shattenkirk) – 3. Zucker (Fontaine), 25. Dumba (Spurgeon, Stewart), 59. Granlund (Pominville, Parise), 60. Pominville (Parise, Koivu)

St. Louis Blues: Allen (Elliott) – Gunnarsson, Pietrangelo, Bouwmeester, Michálek, Jackman, Shattenkirk – Schwartz, Stastny, Oshie – Steen, Lehterä, Tarasenko – Jaškin, Backes, Berglund – Ott, Goc, Reaves

Minnesota Wild: Dubnyk (Bäckström) – Suter, Brodin, Scandella, Spurgeon, Leopold, Dumba – Zucker, Koivu, Stewart – Parise, Granlund, Pominville – Vanek, Coyle, Niederreiter – Bergenheim, Brodziak, Fontaine

Minnesota měla famózní vstup utkání díky Jasonu Zuckerovi. Blues sice byli v úvodu aktivnějším týmem, ale právě Zucker ve třetí minutě nabral po levém křídle rychlost, z úhlu vypálil, puk se dostal zpět na jeho hůl a bleskovou otočkou kolem branky zametl puk za bezmocného Allena.
Wild hrozili zejména z nebezpečných protiútoků. Největší šanci do přestávky měl Niederreiter, který nejprve střílel z mezikruží a pak ještě dosáhl na dorážku. V obouch případech ale zasáhl jistými zákroky Allen. Naopak Blues se nedařilo vytvořit si souvisleší tlak, kterým by výrazně ohrozili Dubnykovu branku. I proto se do šaten šlo za stavu 1:0 pro Minneostu a po sedmi střelách na obou stranách.

Na začátku druhé části si Brodin málem srazil Suterovu přihrávku do vlastní sítě. O chvilku později dostal pas před branku Coylu, jenž zakončoval ve skvělé příležitosti. Byl ale faulován. A nabídnutou přesilovou hru dokázali hosté zužitkovat! Matt Dumba napřáhl na vrcholu levého kruhu a puk se zastavil až ve vzdálenějším horním růžku brany.
V polovině zápasu bylo St. Louis blízko kontaktní branky. Po Backesově střele od modré se k dorážce dostal Bouwmeester, jehož bekhendový pokus skončil na tyčce. Divoši si do přestávky zahráli ještě dvě přesilové hry, ale ani přes značnou aktivitu neuspěli. Ve druhé třetině svého soupeře jasně přestříleli v poměru 14:4.

Třetí třetina měla do 48. minuty jasný obraz hry, a to obléhání Dubnykovy branky aktivními modrými dresy. A právě po osmi minutách se Blues dočkali, když Shattenkirkovu střelu od modré před Dubnykem přesně sklepl Jaden Schwartz. Blues rázem při vidině vyrovnání ožili. Navíc získali výhodu přesilové hry, při níž Backes nadvakrát po přihrávce zpoza branky pokoušel protlačit za čáru. Na dobře postaveného hostujícího gólmana však nevyzrál.
Minnesota musela chtě nechtě začít urputně bránit těsný náskok, přičemž zcela omezila ofenzivní činnost. S přibývajícím časem byli Blues čím dál více nebezpeční a obrovskou příležitost měli dvě minuty před koncem třetí třetiny. Po křídelním výpadu Tarasenka se k odrazenému puku dostal Jaškin, jenž z bezprostřední blízkosti přestřelil. A tak přišel trest. Při následné hře bez brankáře se dostal k puku Mikael Granlund a vyhozením z vlastního obranného pásma vrátil Wild dvoubrankové vedení.
Domácím začali téct nervy a Backes se ihned po vhazování poroučel na trestnou lavici, Ott dokonce do kabin. Fanoušci hromadně opuštěli stadion, jenže 59 vteřin před koncem se z mezikruží trefil překvapivě ve vlastním oslabení aktivní Alexander Steen a bylo to znovu jenom o gól. St. Louis proto opět sáhlo ke hře bez brankáře, která vydržela do času 59:40, kdy Jason Pominville ukořistil kotouč a ze střední pásma pojistil první bod svého týmu v osmifinálové sérii.

Minnesota Wild Devan Dubnyk 21 19 60:00 1-0
St. Louis Blues Jake Allen 27 25 59:19 0-1

Sean Bergenheim 0 0 0 0 0 0 10:18 3 0 13 0 1
Jonas Brodin 0 0 0 0 0 0 24:23 1 2 34 0 0
Kyle Brodziak 0 0 0 1 2:00 3 9 12:15 1 1 19 0 0
Charlie Coyle 0 0 -1 3 4 6 14:08 4 2 20 0 1
Devan Dubnyk 0 0 0 0 0 0 60:00 0 0 0 1 0
Matt Dumba 1 0 0 2 0 0 11:32 2 0 17 0 0