Minnesota šiestimi gólmi zdolala Hurricanes

V poslednom domácom zápase pred ťažkým tripom v západnej Kanade Minnesota uspela, keď si v sobotu poradila s trápiacou sa Carolinou pomerom 6:3. Zažiaril najmä Thomas Vanek, ktorý dal dva góly a na jeden nahral, po dve asistencie si pripísali Justin Fontaine i Mikael Granlund. Gólman Wild Devan Dubnyk zlikvidoval 24 striel. Divochom sa podarilo bodovať v desiatom dueli v rade, čím vyrovnali klubový rekord.

Minnesota Wild – Carolina Hurricanes 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)

Góly a asistencie: 2. Vanek (Granlund, Fontaine), 9. Vanek (Fontaine, Suter), 16. Schroeder (Scandella, Spurgeon), 23. Prosser (Vanek, Granlund), 44. Haula (Brodziak, Veilleux), 59. Parise do prázdnej brány (Spurgeon, M. Koivu) — 20. Nestrašil (McClement, Faulk), 26. Skinner (Staal, Jordan), 37. Lindholm (Faulk, McClement)

Hostia z Caroliny sa ešte v Xcel Energy Center nestihli ani poriadne rozpozerať a už prehrávali. V druhej minúte zápasu otvoril skóre po ideálnej prihrávke Granlunda a strele do odkrytej brány Vanek. Ten istý hráč zvyšoval v deviatej minúte na 2-0, v tomto prípade rakúskemu útočníkovi perfektne nahral Fontaine. Už na 3-0 ešte stále v prvej časti upravil po peknej individuálnej akcii a strele švihom nad rameno Khudobina Jordan Schroeder. 10 sekúnd pred prvou prestávkou Hurricanes trochu umlčali eufóriu Divochov, dorážkou strely znížil na 3-1 Čech Andrej Nestrašil.

Prostrednú časť Wild začali podobne ako tú prvú, gólovo. V 23. minúte dal na 4-1 Nate Prosser. Druhá tretine však patrila hosťom, Canes v tejto časti Minnesotu prestrieľali 13-4 a podarilo sa im dvakrát skórovať. Najprv sa dočkal presného zásahu po chybe Jonasa Brodina v obrannom pásme a následnej peknej kombinácii Caroliny Jeff Skinner. A už na 4-3 znížil tečom Faulkovej strely Elias Lindholm.

Divosi do druhej sirény našťastie udržali vedenie a v tretej tretine znova udreli. Po pase od Brodziaka skóroval korčuľou Erik Haula, gól bol uznaný aj videorozhodcom. Carolina sa ešte zápas pokúsila zdramatizovať odvolaním brankára, to však využil Zach Parise, ktorý uzavrel skóre stretnutia na 6-3.

„Je dôležité, že sme pred ťažkým tripom vyhrali, psychicky nám to pomôže,“ povedal Haula.

„Všetko je to o získavaní bodov a my ich teraz získavame,“ skonštatovala prvá hviezda duelu, Vanek.