Minnesota předvedla parádní obrat a snižuje stav série!

Třetí utkání osmifinále mezi Minnesotou a Dallasem nabídlo parádní bitvu se vším všudy. Wild pohrávali v páté minutě už 0:2 a vypadalo to, že série začíná být definitivně ztracená, ovšem pak zavelel k obratu Chris Porter a začaly se dít věci. Postupně se trefili Haula, Pominville a Koivu. Stars sice ještě snížili, ale do prázdné branky na konečných 5:3 upravil znovu Pominville. Po parádní výhře je tak stav série 1:2 a ve středu může Divočina srovnat.

Minnesota Wild – Dallas Stars 5:3 (1:2, 2:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 20. Porter (Haula, Brodin), 27. Haula (Pominville, Niederreiter), 40. Pominville (Niederreiter, Dumba), 47. Koivu (Spurgeon, Coyle), 59. Pominville – 1. Sharp (Goligoski), 5. Sharp (Eakin), 54. Sceviour (Demers, Fiddler)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Prosser, Brodin, Dumba – Granlund, Koivu „C“, Jones – Niederreiter, Haula, Pominville – Zucker, Coyle, Fontaine – Porter, Dalpe, Gabriel.

Minnesota měla naprosto katastrofální vstup do utkání, který jí uštědřil Patrick Sharp. Už po 26 vteřinách hry do sítě tečoval Goligoského střelu. O další čtyři minuty později nabral ve středním pásmu tentýž hráč rychlost, dostal se do samostatného úniku, který proměnil střelou mezi Dubnykovy betony.
Ztichlé tribuny Xcel Energy Center neviděly za šestnáct minut žádnou šanci domácích. Místo toho mohl hostující Faksa zvýšit na 3:0. Střílel po Hemského nahrávce z bezprostřední blízkosti na brankovišti, ovšem minul. O dvě minuty později o sobě dala po dlouhé době vědět i Minnesota, Fontaine trefil břevno. Až v samotném závěru třetiny se domácí prosadili. Haula střílenou nahrávkou našel na levé straně od branky Chrise Portera, který tečoval kotouč přesně do sítě.

Ve druhé části už na ledě byl úplně jiný domácí tým. Skvělou střelu předvedl Scandella, po něm se do neúspěšného samostatného úniku hnal Coyle. A ve dvacáté sedmé minutě přišlo srovnání! Pominville od mantinelu prudkou přihrávkou našel na levém kruhu Erika Haula, jemuž stačilo do střely přesně vložit hůl a tečovaný kotouč zapadl za Lehtonena. Minnesota pokračovala ve své aktivitě a v posledních minutách třetiny mohl poslat svůj tým do vedení Jones po další povedené teči, tentokrát byl ale hostující gólman připraven.
Už to vypadalo, že se do kabin půjde za nerozhodného stavu, jenže při hře 4 na 4 přišel asi klíčový moment utkání. Tři čtvrtě minuty před koncem druhé třetiny se před branku probil Niederreiter, jehož atak byl zastaven, ale kotouč zůstal na brankovišti, odkud ho do sítě doklepl aktivní Jason Pominville.

Aby toho pro hostující barvy nebylo málo, na začátku třetího dějství hráli domácí přesilovou hru, kterou zužitkoval Mikko Koivu. Nadvakrát za čáru propasíroval Spurgeonovu vyraženou střelu. Minnesota pořád neměla dost a mohla definitivně potvrdil svůj obrat, a to z hole debutanta Kurtise Gabriela, jehož tvrdou střelu lapil Lehtonen. Krátce po této akci vykřesali hokejisté Dallasu naději na vyrovnání. Po Demersově nahození byli před brankou domácí Dalpe a hostující Colton Sceviour a právě jemu byl připsaný gól po sraženém nahození. Wild ještě reklamovali bránění brankáři ve hře, ale marně.
Vše tak dospělo až ke hře bez brankáře, při níž hrdina utkání Jason Pominville zachytil ve středním pásmu soupeřův útok a přes více než polovinu kluziště trefil odkrytou branku. Za celý zápas dovolili domácí svému soupeři jenom 17 střel. Wild tak slaví po perfektním obratu a mají šanci na zvrácení celé série. Pokračujeme ve středu v noci.

40 B Devan DUBNYK 60:00 14 3 82.35 0 0

2 komentárov k “Minnesota předvedla parádní obrat a snižuje stav série!”

1. admin napsal:

Skvelé, sme späť v hre 🙂 Ukazuje sa ako dôležitý hráč je pre MInnesotu Haula a skvele v play-off hrá aj Granlund.

• pavel napsal:

Přesně tak :). Musejí prostě zastoupit Zacha. V prvním zápase se mi líbit Porter, dnes se zaslouženě trefil.