Minnesota porazila Toronto jediným gólom, Dubnyk s čistým kontom

V Xcel Energy Center sme počas piatkovej noci sledovali duel v znamení brankárov. Gólman Wild Devan Dubnyk neinkasoval ani raz doviedol Minnesotu k futbalovému víťazstvu 1:0 nad Torontom. Dubnyk, prvá hviezda stretnutia, zaznamenal už svoje štvrté čisté konto v sezóne, čo ho v tomto ohľade zaraduje na prvé miesto medzi brankármi v NHL. Jediný gól nie príliš pohľadného zápasu strelil v početnej výhode mladý obranca Matt Dumba, vďaka čomu si Wild po menšej kríze s troma porážkami v rade pripísali druhý triumf za sebou.

Minnesota Wild – Toronto Maple Leafs 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)

Góly a asistencie: 30. Dumba PP (Spurgeon, Coyle)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin – Scandella, Spurgeon – Prosser, Dumba – Parise, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Niederreiter – Vanek, Coyle, Fontaine – Porter, Haula, Carter

Prvú šancu v zápase malo Toronto, potom ale iniciatívu prevzali domáci, ktorý v prvej tretine prestrieľali súpera v pomere 12 ku 8. Gólman hostí Reimer však chytal výborne, poradil si aj s nepríjemne tečovanou strelou (prihrávkou) Sutera, pri snahe Coylea skórovať z otočky mu pomohol dobrým zákrokom obranca Polák, a tak sme v úvodnej časti gól nevideli.

Do druhej tretiny Divosi vstupovali s presilovkou, tá im však vôbec nevyšla a po nej získali prevahu Leafs. Svoje schopnosti v bráne musel predviesť aj Dubnyk, jeho najťažší zákrok prišiel pri početnej výhode hostí, keď vychytal Bozaka. V početnej výhode otvoril skóre duelu Matt Dumba krásnou strelou z prvej, po pase od Spurgeona to trafil delovkou trafil do šibenice. Hostia chceli vyrovnať  počas presilovky, takmer však inkasovali opäť. Do brejku dvoch na jedného sa dostal Carter s Koivom, prvý menovaný ale Reimera neprestrelil. Oslabeniu sa Wild ubránili, po uplynutí vylúčenia chyboval Coyle a do šance sa dostal Reilly, ktorý trafil len konštrukciu brány a Minnesota sa tak po dvoch tretinách tešila s najtesnejšieho vedenia.

V záverečnej dvadsaťminútovke ako prvý vo vážnejšej situácii zasahoval Dubynk, pri skrumáži pred bránou si poradil. Na druhej strane mal šancu Koivu, ktorý mal po peknej prihrávke Niederreitera pred sebou odkrytú bránu, Reimera však včas zastúpili spoluhráči a zblokovali jeho pokus. Poisťujúci gól mohla pridať aj prvá formácia Wild, Pominville a ani Granlund vo svojich šanciach nepochodili. Minnesota za to takmer pykala, pretože štyri minúty pred koncom puk do Dubnykovej brány dostal Holland. Minnesota však reklamovala ofsajd Toronta, využila „coach challenge“ a úspešne. Gól nebol uznaný. Javorové listy ešte minútu a pol pred sirénou v snahe vyrovnať odvolali brankára, Divosi si ale čisté konto a dve body vziať nenechali.

1. Devan Dubnyk, MIN (28 zákrokov, 100%)
  2. James Reimer, TOR (27 zákrokov, 96,4%)

Spolu: 1 2 28 4:00 29 29 13 16 371 5 6

3 komentárov k “Minnesota porazila Toronto jediným gólom, Dubnyk s čistým kontom”

1. pavel napsal:

Hezky, pěkně :-). Divácky asi ne moc atraktivní, když padl jediný gól, ale mám radost, že obrana u zase funguje! I když trochu mě mrzí, že takhle si Reilly nezahraje 😀

• admin napsal:

Aj ja som rád za tú obranu, vďaka nej môžeme vyhrať aj zápasy,k eď sa v útoku príliš nedarí – tak ako dnes. A Duby, sa pomaly ale isto blíži k minuloročnej forme 🙂