Minnesota podľahla Detroitu po nájazdoch

Ak by v sobotu v noci Minnesota doma porazila Detroit Red Wings, za istých okolností by si zaistila postup do play-off. Na to si však Wild ešte budú musieť počkať, pretože v Xcel Energy Center zvíťazil Detroit 3:2 po samostatných nájazdoch. Obidva góly Divochov v riadnej hracej dobe strelil Zach Parise, ktorý potvrdil pozíciu najlepšieho strelca a najproduktívnejšieho hráča tímu. Na konte už má 60 bodov. Parisemu na oba góly nahral taktiež dvojbodový Jason Pominville.

Minnesota Wild – Detroit Red Wings 2:3 sn (1:1, 0:1, 1:0, 0:0, 0:1)

Góly a asistencie: 15. Parise (Granlund, Pominville), 47. Parise PP (Pominville, Suter) – 16. Sheahan (Weiss, DeKeyser), 38. Nyquist PP (Zetterberg, Kronwall)

rozhodujci nájazd: D. Helm

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Prosser – Pominville, Granlund, Parise – Stewart, Haula, Niederreiter – Fontaine, Coyle, Vanek – Schroeder, Brodziak, Carter.

Počas úvodnej tretiny mali v držaní puku navrch červené krídla, ako prvým sa však podarilo skórovať domácim. Parise sa presadil v 14. minúte z tesnej blízkosti brankára Howarda, keď po prihrávke Mikaela Gralunda prestrčil puk pomedzi jeho betóny. O minútu a 52 sekúnd už bolo vyrovnané zásluhou dorážky Rileyho Sheahana.

Wild mali niekoľko presiloviek, ale tie sa im nedarili, mali problémy udržať sa počas v nich pásme a ak sa udržali, tak neprichádzala streľba. V druhej tretine Divosi hrali aj v početnej výhode o dvoch, nejaký výrazný tlak na Howarda si ale nevytvorili. A potom sa potvrdilo staré známe klišé nedáš, dostaneš. Red Wings sa dostali do vedenia vo svojej druhej presilovke v zápase, keď Gustav Nyquist z ostrého uhla našiel miesto nad ramenom brankára Wild Dubnyka.

Na tretinu tretinu Minnesota vykorčuľovala aktívne, s cieľom vyrovnať. To sa im aj podarilo. Konečne využili početnú výhodu (piatu v stretnutí), vďaka tomu, že sa Parisemu podarilo stečovať Pominvillovu strelu. Pred uplynutím 60 minút mali Wild ešte jednu presilovku, v ktorej ale Howarda príliš neohrozili, a tak nasledovalo predĺženie.

V „overtime“ sme šance nevideli ani na jednej strane, museli rozhodnúť až samostatné nájazdy. Po tom, čo Parise ai Charlie Coyle neuspeli, prekonal Dubnyka Nyquist. Keďže Pominiville potom vyrovnal a Tatar neuspel, dráma pokračovala. Thomas Vanek skóroval po peknom blafáčiku a strele do „vinkla“, na jeho zásah ale odpovedal Sheahan. Ďalších štyroch strelcov zastavili brankári a rozhodnutie prišlo až v ôsmej sérii. Najprv to síce vyzeralo, že Darren Helm nastrelil len žrď alebo betón Dubnyka, opakované zábery však ukázali, že puk prešiel za bránkovú čiaru, čo znamenalo extra bod pre Detroit.

„každý bod, ktorý v tomto období získate, je dôležitý,“ povedal po dueli tréner Wild Mike Yeo. „Nehrali sme zle, to nevravím. Ale hrali sme proti veľmi dobrému tímu a vedeli sme, že budú hrať svoju najlepšiu hru.“

Minnesota prehrala druhý zápas po sebe, čo sa jej stalo prvýkrát od 19. a 20. januára.

„Dlhý čas sme hrali na veľmi vysokej úrovni, to sa muselo stať. Je to dlhá sezóna. Zvládneme to,“ skonštatoval brankár Dubnyk, ktorý zneškodnil 20 striel Detroitu.

Wild sa v stretnutí museli zaobísť bez kapitána Mikka Koiva, ktorý nehral pre zranenie oka, Yeo však povedal, že to nie je nič vážne a v nasledujúcom zápase by už mal byť k dispozícii.