Minnesota podľahla Chicagu, opäť sa presadil len Dumba

Druhú prehru za dva dni musia po zápase s Chicagom stráviť hokejisti Minnesoty. Z United Center odchádzajú s porážkou 1:4, pričom o lepší výsledok ich pripravila najmä veľká nedisciplinovanosť. „Nemôžete byť šesť krát výlúčení a vyhrať,“ skonštatoval kouč Wild Bruce Boudreau. „Keď bránite toľko oslabení, je ťažké dostať sa do rytmu zápasu.“ Jediný gól Wild v dueli dal obranca Matt Dumba, ktorý má v posledných dvoch dueloch na konte tri góly. Alex Stalock sa v bráne nenudil, z 45 striel kapituloval trikrát.

Chicago Blackhawks – Minnesota Wild 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 11. Kane (Schmaltz, Anisimov), 36. Kane (Oesterle, Keith), 42. Hartman, 56. Wingels – 46. Dumba (Suter, Coyle)

Minnesota Wild: Stalock (Michalek) – Spurgeon, Suter (A), Dumba, Brodin, Prosser, Reilly – Granlund, M. Koivu (C), Niederreiter – Coyle, E. Staal (A), Zucker – Eriksson Ek, Cullen, Z. Mitchell – Stewart, Winnik, Ennis.

Skóre zápasu otvoril v polovici prvej tretiny po nepresnej kombinácii Minnesoty v útočnom pásme Patrick Kane. Ten bol na konci rýchlej kombinácie o Schmaltzom a Anisimovom pri prečíslení štyroch na dvoch. Šance na vyrovnanie mali zo strany Wild Cullen a aj Koivu v presilovke, Crawford ich však vychytal a do kabín sa šlo za stavu 1:0 pre domácich.

Aj druhá časť priniesla jeden gól, opäť na strane Chicaga. Najprv sa však predviedol gólman Wild Stalock. Ten po fantastickej kombinácii Toewsa a Kanea zlikvidoval strelu aj následnú dorážku a pri strele Oesterleho mu zas pomohla konštrukciu bránky. V 36. minúte už ale nestačil na nájazd Patricka Kane, ktorého do úniku vyslal Oesterle. Divosi boli v tejto tretine priestrieľaní 22:6 a mohli ďakovať Stalockovi, že inkasovali iba raz.

V druhej minúte tretej tretiny vedenie Chicaga už na tri góly navýšil Ryan Hartman, keď od pravého manitnelu vykorčuľoval až pred bránu a skóroval. Minnesota zdramatizovala zápas v 46. minúte po úspešnej strele od morej čiary Matta Dumbu. Vo veľkej príležitosti na kontaktný gól Erikssona Eka vychytal Crawford, a tak sa Wild odhodlali k odvolaniu brankára už viac než štyri minúty pred koncom. Želaný efekt to ale neprinieslo, výhru domácich už len poistil gólom do opustenej brány Wingels.