Minnesota po více než dvanácti letech zvítězila ve Washingtonu

Od 21. listopadu 2002 se nestalo, aby hokejisté Wild přivezli dva body z hlavního města. To se ale nyní změnilo. Díky dvěma trefám Jasona Pominvilla ve třetí třetině zvítězila Minnesota v opatrném a místy nezáživném utkání těsně 2:1. Domácím hráčům chyběla hlavní hvězda Alexander Ovečkin, za hosty pro změnu chyběl Niederreiter. Devan Dubnyk si připsal už dvaadvacátý start v řadě a sedmnáctou výhru.

Washington Capitals – Minnesota Wild 1:2 (1:0, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 3. Glencross (Kuzněcov, Niskanen) – 50. Pominville (Parise, Suter), 55. Pominville (Parise).

Washington Capitals: Holtby (Peters) – Orpik, Carlson, Alzner, Niskanen, Gleason, Green – Burakovsky, Bäckström, Johansson – Glencross, Beagle, Brouwer – Chimera, Fehr, Ward – Laich, Kuzněcov, Wilson.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Prosser, Dumba, Leopold, Folin – Bergenheim, Koivu (C), Stewart – Parise, Granlund, Pominville – Schroeder, Coyle, Vanek – Haula, Brodziak, Fontaine.

Hosté do utkání nevstoupili dobře. Po třech minutách hry dostali Capitals možnost přesilové hry, kterou bleskově využili. Curtis Glencros, nová tvář v týmu, nabral rychlost po prvém křídle a zvolil střelu na Dubnykovo rameno, jež byla úspěšná. Šlo o teprve druhý střelecký pokus Washingotonu v utkání.
Wild se dlouho nemohli dostat do tempa zápasu a probít se do gólové šance bylo zpočátku těžkým úkolem. Dobrou příležitost měl až ve třinácté minutě Brodziak, který dorážel z bezprostřední blízkosti odražený kotouč a Holtby proti němu musel vytáhnout reflexivní zákrok betonem. Ani po této akci se ale obraz taktické hry v první části nezměnil. Minnesota vyslala na branku celkem jedenáct neúspěšných střel, soupeř o tři méně.

Do druhé části nastoupila úplně jiná Minnesota, plná pohybu a odhodlaná vyrovnat. Značně blízko k tomu měl po sedmi minutách hry Schroeder, jenž se natahoval po Vanekově přihrávce. Na poslední chvíli mu jeden ze zadáků soupeře puk vypíchl. V opačném případě by býval střílel do odkryté klece.
Jestliže Minnesota aktivně začala druhou třetinu, v dalších minutách hra znovu upadla do nepříliš záživných pasáží opatrného projevu na obou stranách jako v první dvacetiminutovce. Wild byli sice stále častěji na puku, ale zápasu nutně chybělo to nejdůležitější – gólové šance a samotné góly. Přesto se jedna významná urodila, a když se Capitals dostali v brejku do přečíslení a Burakovsky rozezvonil za Dubnykem tyčku. Další velké šance už se diváci nedočkali, a tak druhá třetina skončila za stejného stavu, jako jím začala.

Po přestávce se za Dubnykem opět rozezvučela branková konstrukce. Johanssonův pokus od modré skončil na břevně. Na druhé straně se následně o rozruch postaral Haula pokusem z mezikruží a Fontaine následnou dorážkou z úhlu. Oba pokusy skončily na výstroji Holtbyho.
V sedmačtyřicáté minutě mohl vedení domácích pojistit Johanssen. Stanul tváří v tvář v Dubnyku a zvolil střelu na lapačku, kterou minnesotský gólman s obtížemi rukavicí vytěsnil z prostoru mezi třemi tyčemi. A na druhé straně se následně konečně dočkali Divoši! Holtby sice vytáhl dva bravurní zákroky, ale Jason Pominville nakonec v kleče z dorážky doslova dotlačil puk za čáru.
Vedení mohl Capital krátce nato vrátit Chimera, který dostal přihrávku zpoza branky mezi kruhy, kde byl úplně osamocen. Dubnyk proti jeho střele pohotově vyjel a velkou příležitost domácího týmu zneškodnil. A tak přišlo na řadu to známé, otřepané „nedáš – dostaneš“. Po chybě v rozehrávce zaútočil po křídle Jason Pominville a přes padajícího obránce vyslal střelu z nápřahu, která odrazem od vzdálenější tyče skončila v síti.
Washingtonu se začal čas na vyrovnání rychle krátit. V závěru sáhl ke hře v šesti, jenže Brouwer se dopustil zbytečného faulu na Dubnyka, a tak se domácí de facto připravili o možnost vyrovnat. Wild i díky tomu utkání dovedli do zdárného konce a opět se přiblížili play-off!