Minnesota neuspěla na ledě Pittsburghu

Počtvrté v sezoně Minnesota Wild v utkání nebodovala. Na ledě Pittsburghu Penguins o tom rozhodla především druhá třetina, kdy si domácí tým díky Malkinovi vypracoval už třígólové vedení. Wild sice dotahovali a na začátku třetího dějství už prohrávali jenom o gól, ke kýženému vyrovnání už ale jejich hra nevedla. Povedený večer za sebou má Mikael Granlund, jenž jednou skóroval a přidal ještě gólovou asistenci.

Pittsburgh Penguins – Minnesota Wild 4:2 (2:1, 2:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Perron (Malkin, Letang), 18. Bennett (Malkin, Hornqvist), 29. Malkin (Letang), 32. Malkin (Kessel, Clendening) – 13. Granlund (Pominville, Vanek), 37. Spurgeon (Dumba, Coyle), 43. Koivu (Granlund, Suter).

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Brodin, Dumba – Scandella, Prosser – Vanek, Granlund, Pominville – Zucker, Koivu, Niederreiter – Keranen, Coyle, Schroeder – Porter, Carter, Bulmer.

Špatný vstup do utkání měli minnesotští hráči poté, co po šestasedmdesáti vteřinách hry inkasovali první branku. Malkinovu střelu z vrcholu kruhu Dubnyk jenom vyrazil a Scandella si nepohlídal Davida Perrona, který doklepl puk do odkryté klece.
Minnesota se dlouho nemohla dostat pořádně do tempa, více ze hry měli domácí hráči. O vyrovnání se mohl postarat Bulmer, který v pádu na poslední chvíli před brankou dorážel odražený kotouč, jenomže minul těsně vzdálenější tyč. Wild si tak na vyrovnávací trefu museli počkat do 13. minuty, kdy poprvé v utkání dokázali svého soupeře pořádně zatlačit v pásmu. A situace využil Mikael Granlund, jenž dostal přihrávku od Vaneka z rohu kluziště do mezikruží. Finský centr se nerozmýšlel a střelou z první přesně vymetl prostor u bližší Fleuryho tyče.
Pens v závěru třetiny dostali k dispozici druhou přesilovou hru v utkání. V této disciplíně jsou nejhorší v NHL, ovšem v osmnácté minutě utkání po sérii obrovských šancí tento fakt alespoň na chvíli zavrhli. Malkin od mantinelu našel na pravém kruhu číhající Beauea Benneta, na jehož pohotovou střelu Dubnyk nezareagoval.

Do druhé části Pittsburgh nastoupil s ještě větší vervou, než s jakou hrál v prvních dvaceti minutách. Dubnyk měl hodně práce, zatímco Fleury na druhé téměř žádnou. Když si Pens vybojovali třetí přesilovou hru v zápase, začaly se dít věci. Nejprve Dubnyk fantasticky vychytal Kessela betonem, pak dvakrát ležel puk těsně před brankovou čarou a v obou případech dokázali minnesotší hráči nebezpečí zažehnat. Jenže při druhé situaci si k následné střele ještě dostal Jevgenij Malkin a ten už se nemýlil. Wild ještě reklamovali celou situaci u videa, jelikož Dubnyk byl předtím sražen Hornquistem na led. Gól byl ale shledán v rámci pravidel.
Krátce nato se do zakončení hnal hostující Zucker a už to vypadalo, že kličku zakončí bekhendovou střelou do sítě, ovšem puk v rozhodující chvíli nezvládl. A tak přišel trest. Opět to byl Jevgenij Malkin, kdo prošel mezi dvěma obránci a střelou k tyči zvýšil už na 4:1.
Otřesené Minnesotě pomohla dvě vyloučení soupeře. Přesilovku 5 na 3 sice hosté nevyužili, ale v pokračující klasické převaze napřáhl na levém kruhu Jared Spurgeon a lépe se do vzdálenější růžku už ani trefit nemohl. Wild málem vydřeli ještě jedno snížení, když se v závěru třetiny hnal na branku Zucker, proti Fleuerymu však neuspěl. Po nedobré třetině z pohledu Divočiny se tak šlo do kabin za dvougólového rozdílu.

Zkraje třetí části Wild vybojovali další přesilovou hru 5 na 3. Tentokrát jim stačilo pouhých deset vteřin na to, aby po Suterově vybídnutí Mikko Koivu přesně trefil z mezikruží mezírku mezi betony pittsburghského brankáře.
Po vstřelení kontaktní branky ovšem jako kdyby Minnesotě došel dech. Tučňáci naopak předváděli jistou hru v obraně, díky níž se Divochům vůbec nedařilo vytvořit si souvislejší tlak. Vše směřovalo k tomu, že by měl přijít až v závěrečných minutách. Jenže tři a půl minuty před koncem normální hrací doby poslal Suter puk nedovoleně přes mantinel a Wild se museli bránit. Oslabení zvládli a v poslední minutě zkusili hru bez brankáře, ta ale neměla kýžený efekt. Se závěrečnými pokusy Sutera a Vaneka si obrana soupeře už poradila.