Minnesota nestačila ani na New Jersey, prehrala 3-1

1. novembra sa Wild vyšvihli na prvé miesto v Centrálnej divízii. Boli na ňom 24 hodín. Po štyroch prehrách v rade však divosi klesli na piate miesto v divízii a na prvý. Nashville strácajú osem bodov. Posledná prehra Minnesoty prišla v New Jersey, kde Wild nestačili na Devils a prehrali 3-1.

Mike Cammalleri strelil v polovici prvej tretiny víťazný gól zápasu a Cory Schneider kryl 23 z 24 striel, aby New Jersey uspelo na domácom ľade. Skóre stretnutia otvoril Tuomo Ruutu a uzavrel ho Travis Zajac, ktorý v presilovej hre trafil odkrytú bránu Wild. Čestný úspech tímu zo St. Paul zaznamenal Ryan Carter, ktorý skóroval pri vlastnom oslabení. Darcy Kuemper opustil duel s 20 zákrokmi.

„V tejto lige nemôžete vyhrať, keď odohráte dobre len 20 minút zo 60,“ podotkol Thomas Vanek.

Kým Devils ukončili sériu štyroch porážok, Wild zaknihoval štvrtú prehru v rade a na trojzápasovom tripe nevyhrali ani raz.

„Takýtp trip sme nechceli odohrať, takže doma potrebujeme nájsť cestu k víťazstvu. Dúfajme, že sa nám vrátia zranení hráči do zostavy, pretože vieme, čo nám môžu priniesť,“ povedal pre AP útočník Minnesoty Jason Pominville.

Sumár: New Jersey — Minnesota 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)

Góly: 26. Ruutu (Helgeson, Larsson), 30. Cammalleri (Jágr, Greene), 60. Zajac do prázdnej brány (Jágr, Židlický) — 46. Carter v oslabení