Minnesota naprosto zbytečně prohrála s Flames, v play-off vyzve Dallas

Po dvě třetiny byla Minnesota v utkání s Calgary naprosto suverénní. Na střely vedla 31:11, na ledě si dělala, co chtěla, pouze skóre bylo jenom 1:0, perfektní zákroky předváděl Niklas Bäckström. Poprvé v dresu Wild se trefil Zac Dalpe. Ve třetí části ale začali hrát hosté. Dlouho platil těsný stav, pak ale stačilo 31 vteřin a Flames otočili na konečných 1:2! Hlavně druhý gól si Kuemper za rámeček rozhodně nedá. Vzhledem k dalším výsledkům noci konečně známe soupeře pro play-off. Bude jím vítěz Západní konference Dallas Stars.

Minnesota Wild – Calgary Flames 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 33. Dalpe (Carter, Folin) – 54. Bollig (Shore, Elson), 55. Sieloff (Backlund, Ferland)

Minnesota Wild: Dubnyk (31. Kuemper) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Folin – Zucker, Koivu (C), Coyle – Niederreiter, Haula, Pominville (A) – Porter, Granlund, Jones – Carter, Dalpe, Fontaine.

Minnesota hrála od samého začátku utkání proti Flames velice aktivně a soupeře jasně přehrávala. První šanci měl Carter, jehož střelu k tyči zlikvidoval Bäckström. O chvilku později mířil na brankářův beton Fotaine, jenže exminesotský gólman se vytáhl parádním zákrokem, vleže střelu zastavil tygřím skokem. Šanci měl na druhé straně Giordano. Tvrdá střela od modré mířila mezi Dubnykovy betony, stačil je ale včas zaklapnout. Wild nakonec v první časti svého soupeře přestříleli jednoznačně 14:5, přesto nedokázali vstřelit gól. V závěru mu byl blízko ještě Jones, jehož pokus mířil ke vzdálenější tyči, tam ovšem narazil jenom na Bäckströmův beton.

Ve druhé části byla situace velmi podobná. Domácí tentokrát soupeře přestříleli 17:6! Přesto si na gól dlouho počkali. V úvodu třetiny hráli Wild dvakrát přesilovku, velmi aktivní při níž byli Granlund a Dumba, skóre ale zůstávalo nerozhodné. Poté měl velkou příležitost Niederreiter, před Bäckströmem už stačilo jenom zvednout puk nad jeho beton, což se ovšem nepořadilo.
V polovině utkání Wild vystřídali brankáře, mezi tři tyče se postavil Kuemper. Šlo o předem domluvený tah. A nedlouho nato už se domácí konečně dočkali branky. Carter dojel vyhozený kotouč, v útočném pásmu posunul v pádu puk na Zaca Delpea, který naslepo zády otočený k brance vyslal puk bekhendem a překvapivou střelou otevřel skóre. Byl to jeho první gól v dresu. Wild. Hosté mohli odpovědět po velké hrubce Scandelly za brankou, po níž pálil z bezprostřední blízkosti volný Ferland. Kuemper musel předvést výborný zákrok lapačkou. Minnesota v závěru opět hýřila aktivitou a velkou šanci spálil Spurgeon, který zakončoval situaci dva na jednoho. Bäckström se včas přesunul a Spurgeonovu střelu vystihl lapačkou.

Třetí třetina přinesla výraznou změnu herního obrazu. Calgary už nebylo v utkání tak neaktivní a Kuemper měl rázem v brankovišti plné ruce práce. Především v přesilové hře Flames byl blízko gólu Ferland, jenž tečoval před brankářem kotouč, ale jenom do jeho betonů. Minnesota se do hry dostala až v polovině třetiny při přesilovce. Nejprve Bäckström výtečně vychytal Niederreitera lapačkou, poté krásnou tic-tac-toe nedokázal ideálně zakončil Dumba.
Šest minut před koncem normální hrací doby ale přišel vzhledem k dosavadnímu vývoji utkání naprostý šok. Nejprve Brandon Bollig z levého kruhu našel skulinu mezi hráči a prostřelil Kuempera pod jeho paží. O půl minuty později najel do pásma Patrick Seiloff a jeho nahození na branku trestuhodně Kuemper propustil za svá záda. Jednalo se asi o nejlacinějšího gól v sezoně. Zaskočená Minnesota už do konce utkání nic nepředvedla, poslední dvě minuty se bránila ve čtyřech, a tak hra bez brankáře ani nemohla přinést kýžený nápor. Wild tak na závěru základní části sezony prohráli už téměř vyhrané utkání.

35 B Darcy KUEMPER 28:36 17 2 89.47 0 0

2 komentárov k “Minnesota naprosto zbytečně prohrála s Flames, v play-off vyzve Dallas”

1. admin napsal:

Aspoň Backstrom mal peknú rozlúčku… No, túto nevydarenú (a hlavne nevyrovnanú) sezónu Minny vykompenzuje už iba úspech v play-off, čo sa pri pohľade na súčasnú formu nás a Dallasu zdá ako utópia. Práve Dallas som si prial najmenej z možnej trojice.

Ale treba veriť, možno v play-off opäť favorita prekvapia 🙂

• pavel napsal:

Je to zvláštní sezona, takovýhle závěr je úplně zbytečný. Ale jinak to bylo 54 minut fajn utkání a pak takový kiks… uvidíme v play-off, Dallas není ideální, ale pořád je to play-off. Přeju si jenom, aby to nebylo jednoznačné, aby bylo na co koukat a čemu fandit.