Minnesota doma prehrala len po druhý krát, s Vancouverom 3:2

Po troch dňoch voľna sa Divosi v Xcel Energy Center predstavili proti Vancouverou Canucks, na ktroý nestačili po výsledku 3:2. Wild doma nevyhrali len po druhý raz, dnes im k vyrovnaniu nepomohol ani zdrvujúci tak v závere duelu. Prvou hviezdou stretntuia bol Čech Radim Vrbata, ktorý o triumfe Kosatiek rozhodol dvoma gólmi. Minnesote tesne pred zápasom vypadol zo zostavy chorý Jordan Schroeder, nahradil ho v nej Christoph Bertschy.

Minnesota Wild – Vancouver Canucks 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)

Góly a asistencie: 13. Vanek PP (Koivu, Granlund), 59. Coyle (Suter, Koivu) – 20. Vrbata (McCann, Edler), 32. Vrbata PP (H. Sedin, D. Sedin), 46. Hansen (D. Sedin)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon – Olofsson, Dumba – Prosser, Folin – Zucker, Koivu, Niederreiter – Vanek, Granlund, Pominville – Carter, Coyle, Bertschy – Bulmer, Haula, Porter.

Do prvej tretiny vstúpili Wild výborne. Boli aktívny a tak v útočnom pásme si vytvárala hlavne Koivova formácia. Brankár Hostí Miller však vytiahol dobré zákroky kapitánovi Wild aj Zuckerovi, Niederreiter z dorážky netrafil odkrytú bránu. Aktivita domácich vyústila do otváracieho gólu duelu v 13. minúte, keď počas presilovky Koivu dobre medzi kruhmi našiel Thomasa Vaneka, a ten strelou príklepom z medzikružia rozvlnil sieť. Škoda, že dojem z prvej dvadsaťminútovky pokazil gól inkasovaný 28 sekúnd pred koncom, o ktorý sa postaral po peknej prihrávke McCanna Vrabata. Bola to vôbec prvá vážnejšia situácia pred Dubnykom a skončila gólom.

Gól do šatne Vancouveru výrazne pomohol, pretože v druhej časti prevzal iniciatívu a aj vedenie. Najprv neuspel v úniku v oslabení na Millera Coyle a o niečo neskôr v tej istej presilovke strelil svoj druhý gól v zápase Vrbata. Ku trefe mu dopomohol aj teč Granlunda. Minnesote nedarilo, dokonca aj prvá formácia trávila veľa času v obrannom pásme. Svetlou výnimkou bola akcia zakončená strelou Prossera. V tejto časti ešte Craknell za hostí nastrelil žrď Dubnykovej brány.

Po 6. minútach tretej tretiny bol rozdiel v skóre dvojgólový. Daniel Sedin získal puk v obrannom pásme svojho tímu a dlhou prihrávku poslal do brejku Hansena, ktorý sa zoči voči Dubnykovi nemýlil. Wild sa snažili streliť kontaktný gól,  v presilovke to sa neporadilo a ani v rovnovážom stave až pokiaľ v čase 1:58 do konca neodvolali brankára. Po 30 sekundách vabanku znížil Charlie Coyle, ktorý dokázal do brány stečovať strelu Sutera. 30 sekúnd pred sirénou prišiel faul hostí a Minnesota hrala v šiestich proti štyrom. A tlak to bol veľký, lenže Vanek po otočke okolo brány trafil tyč brány Canucks, Granlund puk poslal nad bránu a Spurgeona dvakrát vychytal Miller, takže po druhý krát z desiatich duelov v domácom prostredí Wild vyšli bodovo naprázdno.