Mike Reilly sa upíše Minnesote!

Americký obranca Mike Reilly, o ktorého sa v posledných dňoch bili aj tímy ako Chicago, Los Angeles či Pittsburgh, sa rozhodol, že sa upíše Minnesote Wild. Reilly je rodákom z Minnesoty, v minulej sezóne pôsobil na University of Minnesota a jeho otec je investorom v minnesotskej vlastníckej skupine. Aj tieto skutočnosti sa zrejme podpísali na Reillyho rozhodnutí.

Foto: Bruce Bennett/Getty Images Sport

„Vyspal som sa na to a cítil som, že to je pre mňa správne,“ prezradil 21-ročný zadák pre Startribune. Prečo práve Minnesota? „Je to dobrý a mladý tím. V posledných rok sa dostávali do play-off a sú pripravení urobiť ďalší krok dopredu. Počas roka som ich videl veľa ich zápasov dobre sa na nich pozerá. Sú rýchly tím hrajúci vo vysokom tempe.“

Poslední tri roky strávil v NCAA v drese University of Minnesota. Nazbieral v nich 18 gólov a 89 bodov v 117 stretnutiach. A práve skončená sezóna sa mu nadmieru vydarila. V 39 zápasoch strelil 6 gólov a na ďalších 36 prihral. Týmito výkonmi si vyslúžil aj nominácii do americké reprezentácie, s ktorou sa predstavil na svetovom šampionáte v Prahe a Ostrave. V desiatich dueloch si pripísal jednu gólovou prihrávku a po skalpe českého tmu si domov priviezol bronzovú medailu. Svoju vlasť reprezentoval i v roku 2013, vtedy získal zlaté juniorské medaily.

Podľa zdrojov Startribune Reilly 1. júla podpíše s Divochmi dvojročnú zmluvu na 1, 85 milióna, plus bonusy. V prípravnom kempe sa bude snažiť zabojovať o voľné miesto v tretej obrannej formácii Wild. Má potenciál to dosiahnuť, možno si však ešte rok počká v AHL.

„Budem sa snažiť zaslúžiť si miesto, hrať dobre a predvádzať svoju hru. určite urobím aj chyby, som ale pripravený učiť sa od starších chlapcov, ktorý v lige už hrali. Je to aj veľa mladých hráčov, ktorí taktiež už hrali, takže bude dobré učiť sa od nich, krok za krokom sa priúčať profesionálnej hre a byť sebavedomý,“ povedal Reilly.

Jeden komentár k “Mike Reilly sa upíše Minnesote!”

  1. pavel napsal:

    Vynikající tah! Reilly je jeden z nejlepších mladých obránců ligy. Tohle se prostě povedlo :).

Pridajte komentár