Konečne dva body! Pri jasnej výhre nad Senators skóroval aj Eriksson Ek

Zdá sa, že posily v podobe švédskeho útočníka Joela Erikssona Eka a brankára Alexa Stalocka, boli presne to, čo Minnesota potrebovala. Divosi zdolali Ottawu jasne 5:1 a Stalock si vo svojom prvom štarte v NHL od ferbuára 2016 a pri premiére v drese Wild pripísal 18 zákrokov. Eriksson Ek sa zas po skončení sezóny vo Švédsku vrátil do Minnesoty a hneď v prvom dueli po návrate skórovali. Obaja spomínaný hráči patrili aj medzi hviezdy zápasu, tou prvou však bol dvojgólový Nino Niederreiter.

Minnesota Wild – Ottawa Senators 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Góly a asistencie: 18. Niederreiter (Brodin, Stewart), 28. Niederreiter (E. Staal, Stewart), 38. Eriksson Ek (Coyle, Spurgeon), 45. Dumba (M. Koivu, Granlund), 52. Pominville (Coyle, Hanzal) – 17. Hoffman (Mark Stone, Ceci)

Minnesota Wild: Stalock (Dubnyk) – Suter (A), Spurgeon, Scandella, Dumba, Brodin, Folin – Niederreiter, E. Staal (A), Stewart – Zucker, M. Koivu (C), Granlund – Coyle, Hanzal, Pominville – Haula, Eriksson Ek, White.

Prvá tretina bola dlho bezgólová, všetko podstatné sa udialo až v posledných štyroch minútach. Skóre otvorili hostia z Ottawy zásluhou Mikea Hoffmana, ktorý zužitkoval peknú krížnu prihrávku od Ceciho. Stalock sa už nestihol presunúť k vzdialenejšej tyčke. Senators však dlho neviedli ani minútu. Rýchlu odpoveď im pripravil Niederreiter dorážkou strely od Brodina. Puk za gólmana Andersona Švajčiar zasunul dokonca v páde.

V druhej časti mali ako prví príležitosť Divosi, pekná akcia Granlunda, Koiva a Zuckera so zakončením posledného menovaného ale skončila zákrokom Andersona. Potom mali lepšiu pasáž Senátori a niekoľko ťažkých zákrokov musel vytiahnuť aj Stalock, najdôležitejší asi proti Turrisovi. V 28. minúte sa Xcel Energy Center opäť tešila z gólu, po tom, čo sa druhý krát v zápase presadil Niederreiter. Ten po krásnej zadovke Staala spoza brány úspešne predviedol backhandový blafák. A Wild šli na druh prestávku s dvojgólovám vedením, pretože po priťuknutí od Coylea v pravom hornom rohu brány hostí vymietol pavučinu nováčik Eriksson Ek.

Aj v tretej tretine mala Minnesota navrch a pridala gól a j v presilovke. V 45. minúte napriahol Matt Dumba a prepálil všetko čo mu stálo v ceste. Wild ešte prikrášlili výsledok jedným gólom, gólový účet stretnutia uzavrel Jason Pominville, ktorý ťažil z dobrej práce Hanzala s Coylom