Frustrující chvíle pro Minnesotu, herně nezvládla ani zápas s Buffalem

Při pohledu na konečně skóre 2:3 proti Buffalu Sabres to možná nevypadá, že by Wild svoje utkání vyloženě nezvládli. Jenže v první třetině vybouchli a prohráli jí 0:3. A v dalších minutách hry už přišlo, stejně jako v zápase proti Devils, frustrující útočné snažení. Po trefách Sutera a Vaneka v poslední minutě hry sice ještě z utkání bylo drama, ale na srovnání už bylo pozdě.

Minnesota Wild – Buffalo Sabres 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Suter (Haula, Spurgeon), 60. Vanek (Suter, Granlund) – 10. McGinn (Kane, O’Reilly), 18. Ristolainen (Gionta), 18. Gionta (Gorges, Foligno)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter „A“, Spurgeon, Scandella, Dumba, Reilly, Brodin – Parise „A“, Koivu „C“, Zucker – Niederreiter, Granlund, Pominville – Vanek, Coyle, Fontaine – Porter, Stoll, Haula

Buffalo bylo od samého začátku utkání aktivnějším týmem a po deseti minutách hry slavilo zasloužené vedení. Kane si vybruslil od mantinelu do mezikruží, odkud vypálil bekhendem a Dubnykem vyražený kotouč dokázal do sítě doklepnout obránce Jamie McGinn.
V tu chvíli nic nenasvědčovali tomu, že by Wild třetinu prohráli výrazným způsobem. Naopak sami se po inkasování branky vrhli do útoku a měli nad soupeřem převahu. Jenže v osmnácté minutě přišly nepříjemné situaci pro domácí. Rasmus Ristolainen na útočné modré vyhrál mini souboj s Parisem a po jeho nahození na branku se hosté radovali z gólu. Ristolainen využil zakrytého výhledu Dubnyka a se štěstím dostal puk do sítě. O pouhých dvacet vteřin později Gorgesovi střelu od modré ve vzduchu zasáhl Brian Gionta a tečovaný puk proskočil Dubnykovi mezi betony. Rozhodčí ještě na videu zkoumali, zda nešlo o vysokou hůl, branka byla ale shledána jako regulerní.

Ve druhé části přestřílela Divočina svého soupeře jednoznačně 14:5, ovšem ve svém útočném snažení byla takřka neefektivní. Do opravdu velké šance se domácí dostali až ve 33. minutě, kdy měl hodně prostoru na pravém kruhu Granlund a po tvrdé střele musel Ullmark vytáhnout opravdu povedený zákrok betonem. Následně hráli Wild oslabení ve vlastním oslabení a překvapivě sami skórovali. Ryan Suter vyvezl kotouč, natlačil se před branku a bekhendem zkusil štěstí. Ullmarkovi puk výstrojí propadl až za čáru.
Možná klíčový moment celého utkání přišel na konci druhé části, kdy se nepodařilo Minnesotě po krásné akci skórovat. Akce vedená Zuckerem se dostala k Porterovi a následně Reillymu, který krásnou přihrávkou uvolnil Zuckera. Šikovný forvard měl před sebou dostatek prostoru, ale ani nadvakrát nedokázal překonat beton hostujícího brankáře.

Třetí část už byla ve znamení pečlivého bránění Buffala a pokračujícího útočného zmaru Minnesoty. Ta sice neodehrála špatnou třetinu, vždyť téměř po celých dvacet minut kontrolovala kotouč, ale projít do útočného pásma se zdálo být jako nadlidský úkon. Vše mohl změnit Brodin, jenž měl na levém křídle možnost pálit za přesouvajícího se Ullmarka, ale rozhodl se ještě pro přihrávku před branku na Haulu, což byla už zbytečně překombinovaná akce.
Ztichlé tribuny Xcel Energy Center se přece jenom dočkaly zdramatizování. Jednapadesát vteřin do konce základní hrací doby se trefil Thomas Vanek. Při hře bez brankáře jej našel skvěle před brankou z levého kruhu Suter. Vanekovi už jenom stačilo přesně vložit hůl do razantní přihrávky. Wild se snažili ještě utkání srovnat, dobrou střelu měl Spurgeon a po dorážce se natahoval Parise, leč marně. Domácí už nic nestihli a prohráli i druhé domácí utkání v tomto týdnu.

Spolu: 2 4 30 4:00 28 33 15 12 353 6 2

3 komentárov k “Frustrující chvíle pro Minnesotu, herně nezvládla ani zápas s Buffalem”

1. admin napsal:

Najprv vyhrajú nad Dallasom, a potom z podpriemernými tímami z Východu podajú hrozný výkon. Nechápem… V útoku je málo agresitivity, nevedia si vybojovať presilovky, ktoré pomáhajú rozhodovať zápasy. V posledných štyroch zápasoch stále hrali len jednu presilovku.