Dvojgólový náskok nestačil, Divosi prehrali aj s Rangermi

Minnnesota Wild stále neprekonala krízu, tá sa práve naopak prehlbuje. Divosi prehrali po deviaty krát z posledných 10 zápasov. Zápas v New Yorku proti Rangers pritom mali rozohratí veľmi dobre, veď už v ôsmej minúte vyhrávali 2:0 po góloch Cartera a Dumbu. Jazdcom sa však podarilo manko zmazať počas 80 sekúnd prostrednej časti, víťazný gól strelili v tretej tretine a nakoniec triumfovali 4:2. Wild si popravde vyhrať nezaslúžili, keďže na bránu súpera vyslali len chabých 18 striel. Toľko striel mali domáci len za druhú tretinu.

New York Rangers – Minnesota Wild 4:2 (0:2, 2:0, 2:0)

Góly a asistencie: 24. McDonagh (Zuccarello, Stepan), 25. Miller (Brassard, Girardi), 46. Brassard (Miller, McDonagh), 59. Kreider (Zucarello) – 3. Carter, 8. Dumba PP (Granlund, Suter)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Scandella, Brodin, Prosser, Dubma – Pominville, Granlund, Parise – Coyle, Koivu, Niederreiter – Zucker, Stoll, Vanek – Carter, Haula, Fontaine

Divochom úvod prvej tretiny vyšiel, už po 129 sekundách sa vďaka zblokovaniu strely dostal do brejku Ryan Carter, ktorý Lundqvistovi v bráne domácich nedal šancu zakončením do ľavého horného rohu. V 8.minúte už hostia vyhrávali 2:0, keďže sa druhej presilovkovej formácii podarilo využiť početnú výhodu. Svoju skvelú strelu predviedol Matt Dumba, ktorý delovkou z prvej zužitkoval krížny pas od Granlunda. Madison Square Garden mohol ešte viac zarmútiť Parise v prečíslení dvoch na jedného, netrafil však bránu. Rangers sa akoby postupne zobúdzali a v druhej polovici úvodnej časti zamestnali Dubnyka o dosť viac ako v prvej, ten ale predviedol niekoľko veľmi dobrých zákrokov, najdôležitejší asi vo vyloženej šanci proti Zucarellovi.

V druhej dvadsaťminútovke Wild veľmi rýchlo prišli o dvojgólové vedenie. Prvý gól domácich prišiel po strate puku od Sutera a nahrávke Stepana spoza brány, zakončoval McDonagh. Minútu a 20 sekúnd po znížení už bol náskok Minnesoty minulosťou, postaral sa o to J:T. Miller. Krátko nato mohli Rangers už viesť, Dubnyk ale v obrovskej príležitosti vychytal Lindberga. Jazdci však naďalej tlačili a gól mohli dať aj vo vlastnom oslabení, keď sa sám na gólmana Wild rútil Moore. Dubnyk bol v mikrosúboji úspešnejší. Wild v prostrednej časti na Lundqvista prvýkrát vystrelili až takmer po desiatich minútach a celkovo ho v tejto tretine ohrozili len štyrikrát, zatiaľ čo domáci Dubnyka zasypali 18 strelami. Presne s druhou sirénou ešte trafil žrď jeho brány Moore.

Do tretej tretiny sa tak šlo za nerozhodného stavu, ktorý platil do 46. minúty. Vtedy v obrannom pásme Minnesoty pri mantineli Niederreiter stratil puk a Miller ho poslal Brassardovi, ktorý backahandom prekonal Dubyka a poslal New York do vedenia. Divochom sa v snahe o vyrovnanie ťažko dostávalo do šancí, jednu veľkú ale mal v 55. minúte po Vanekovej peknej prihrávke Scandella. Lundqvist však skvelým zákrokom preukázal svoju extratriedu. Dve minúty pred záverečnou sirénou Wild odvolali brankára, nestihli sa však ani usadiť v pásme a gólom do prázdnej brány rozhodol o osude stretnutia Kreider.

Spolu: 2 2 18 6:00 27 25 20 16 375 8 3

3 komentárov k “Dvojgólový náskok nestačil, Divosi prehrali aj s Rangermi”

1. pavel napsal:

Je to trapné. Ne snad to, že se zase prohrálo, to je hokej a NHL. Trapné je to, že celá řada věcí je očividně špatně, ten tým prostě nefunguje a změny se nedějí. Yeo místo toho řekne, že formace zůstanou stejné, že zkusili jiné a že to nefungovalo. U týmu je pátou sezonu, nic zatím nedokázal a i ti lepší trenéři po nějakých pěti letech tým opouští, protože už nemají co nového přinést. Měl by být vyhozen, a to hned. Od léta trvalo, než využil Coylea, přitom od přípravy to bylo jasné, že má hrát jinde. Pořád nesmyslně protěžuje Pominvillea, Prossera a Portera, který je podle mě při vší úctě od začátku do počtu. Fontaine, Haula, Schroeder – jedni z mála, co jsou draví a šlapou a on je nechává ve čtvrté lajně nebo nehrají vůbec. Vaneka a Pariseho ničí v jejich formacích, potřebují vedle sebe jiné hráče. To vše vede ve strašnou útočnou nemohoucnost a poslední dobou to psychicky nezvládají ani obránci, když jsou schopni opakovaně pouštět dvoubranková vedení. Však proč mají formu pryč i Koivu, Zucker a Nino? Vidí to snad všichni kromě vedení týmu? Já vím, že není moc volných trenérů teď, ale jestli má být nějaká šance na zachránění sezony, tak už se musí stát změna. Čekáme od prosince a pořád nic. Jo, brát na draftu vysoko by bylo možná fajn, ale jestli se toho pána s hlavou vejce nezbavíme teď, tak to za rok bude stejné. Stejné jako loni a stejné jako letos.

• admin napsal:

Do bodky súhlasím!
      A viem, že to nie je najväčší problém Wild, ale napríklad presilovky: prvá formácia je úplne rovnaká ako na začiatku sezóny, Coyle tam nie je, ale Vanek, Parise a Pominville, ktorým sa nedarí tam zostávajú stále. Pritom väčinu gólov z preeiloviek dáva momtnálne druhá formácia, ktorá stále príde až na druhú polovicu presilovky. To, že v prvej je Pominville, je snáď žart. Jediné, čo tam urobí, keď má puk, je že prihrá späť na modrú Suterovi, streľba, kreativita nič…