Důležitou bitvu Minnesota zvládla, vyhrála 6:3

Proti Coloradu pokračovala Minnesota ve velké jízdě, skórovala šestkrát a díky výhře se opět posunula na pozice pro play-off. V utkání sice prohrávala už od první minuty, pak ale otočila na 3:1. Hosté následně dokázali srovnat, ale na trefy ze třetí části už nedokázali odpovědět. Zápas se z naší strany nesl ve velmi ofenzivním stylu, největší podíl na zisku dvou bodů měli Jason Pominville, Nino Niederreiter a Zach Parise, kteří byli také vyhlášeni hvězdami zápasu.

Minnesota Wild – Colorado Avalanche 6:3 (3:1, 0:2, 3:0)

Branky a nahrávky: Pominville (Niederreiter), 18. Haula (Dumba, Scandella), 46. Coyle (Parise), 59. Coyle (Suter, Parise), 60. Niederreiter (Pominville) – 1. Iginla (Barrie, Boedker), 24. Bigras (Duchene, MacKinnon), 33. McLeod (Skille)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Reilly, Prosser – Parise, Koivu, Coyle – Porter, Granlund, Vanek – Niederreiter, Haula, Pominville – Carter, Stoll, Fontaine.

Colorado doplatilo především na velmi slabou defenzivní práci, a to i přes to že už se po půl minutě zápasu za Avalanche prosadil Jerome Iginla. Následnou šanci o 2 minuty později nevyužil Haula. Nicméně už v 11. minutě zápasu srovnával Nino Niederreiter a o pouhou minutu později navyšoval na 2:1 Jason Pominville, na jehož gól nahrával opět aktivní Niederriter. Zápas už se posléze odehrával převážně pod kontrolou Wild, a to i přes to , že ve 33. minutě se Colorado dostalo zpět do zápasu, protože po trefě Chrise Bigrase přidal vyrovnávací zásah na 3:3 Cody Mcleod.

Po nepovedené druhé části se v té třetí už ale prosazovala pouze Minnesota. Na 4:3 a posléze na 5:3 navyšoval Charlie Coyle. První trefa přišla po perfektní Pariseho práci, jenž najel do pásma, krásnou přihrávkou našel Coylea a ten už jenom doklepl puk do sítě. Jednalo se o vítěznou branku. Dalšího gólu dosáhl Coyle už do prázdné při coloradské power-play. A o chvíli později to hosté zkoušeli znovu bez brankáře. Definitivní tečku za utkáním udělal na konečných 6:3 Nino Niderreiter po Pomininvellově přihrávce.

Hra Minnesoty se zdá být daleko více ofenzivní pod vedením nového trenéra, což při pohledu na tabulku přináší své výsledky a i přes to že je stále na čem pracovat – hlavně na přesilovkách a počtu vyloučení. Nicméně po této výhře se alespoň do příštího zápasu Wild vrátili do play-off.

40 B Devan DUBNYK 60:00 30 3 90.91 0 0

2 komentárov k “Důležitou bitvu Minnesota zvládla, vyhrála 6:3”

1. admin napsal:

Páráda, neskutočne dôleťitý zápas zvládnutý 🙂 A Coyle a tretí útok hrajú výborne…