Dobře rozehraný zápas Minnesota nakonec nezvládla. Dallas je blízko postupu

Čtvrté utkání osmifinálové série mezi Dallasem a Minnesotou se dobře vyvíjelo pro domácí barvy. Wild byli aktivnější a ve druhé části dvakrát vedli. Jenže v oslabení dvakrát inkasovali a v závěru třetiny dostali třetí branku, na kterou už Divočina nedokázala zareagovat. Stars tak vedou v sérii 3:1 a nyní mají tři mečboly.

Minnesota Wild – Dallas Stars 2:3 (0:0, 2:3, 0:0)

Branky a nahrávky: 26. Pominville (Niederreiter, Haula), 30. Coyle (Zucker) – 30. Hemský (Demers, Russell), 34. Eaves (Russell, Spezza), 39. Spezza (Demers, Benn)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Spurgeon, Scandella, Prosser, Brodin, Dumba – Granlund, Koivu „C“, Jones – Niederreiter, Haula, Pominville – Zucker, Coyle, Fontaine – Porter, Dalpe, Gabriel.

Minnesota pokračovala v dobré fyzické hře, která na Dallas platila v minulém utkání. Dlouho se hrálo jenom na jednu branku, a to tu dallaskou. Jedinou výraznější šanci měl Fontaine, jehož nebezpečnou střelu vyrazil Niemi nad sebe a mohl být, že obránce puk ze vzduchu včas sebral, jinak by možná spadl do sítě. Po deseti minutách se karta otočila a střílet začali zejména hosté. Dubnyk si připsal důležité zákroky proti Goligoského tvrdé střele od modré a hlavně proti Eavsovi, jenž z ničeho nic střílel na brankovišti z bezprostřední blízkosti. Skóre se v první části neměnilo, byť Wild k tomu nakonec neměli daleko. Coyle se v situaci dva na jednoho probil až před branku a proti jeho pokusu výborně vyjel Niemi a v pádu střelu zlikvidoval.

Aktivita Divočiny na začátku druhé části ještě vzrostla. Niederreiter sice v dobré pozici v mezikruží nedokázal ideálně zakončit, ale o chvíli později tentýž hráč dorážel vyraženou střelu za Niemiho, puk ještě zasáhl výstroj Jasona Pominvillea, jemuž byl vstřelený gól připsán. Stars se dočkali vyrovnání o čtyři minuty později během přesilového hry. Aleš Hemský na pravém kruhu rychle vystřelil a Dubnykovi, jenž měl zakrytý výhled, propadl puk pod paží.
Gólová radost vydržela Dallasu jenom chvilku, jelikož Zucker poslal Charlieho Coylea do samostatného úniku, ten měl sice málo prostoru pro zakončení, povedl se mu ovšem blafák a skóroval. Jenže následně přišla další přesilovka Dallasu a bylo z toho znovu srovnání. Russellovu střelu před brankou přesně tečoval Patrick Eaves a bylo znovu srovnáno. Wild sice odehráli povedenou třetinu, přesto z ní odešli poraženi. Samostatný únik Spezzy Dubnyk ještě vychytal, ale o chvíli později Jason Spezza bruslí tečoval Demersovu tvrdou přihrávku za brankářova záda.

Třetí třetina, to už byla jenom marná snaha Minnesoty o dobývání dallaské branky. Blízko byl Scandella, jehož tvrdý a tečovaný projektil Niemi reflexivně vytěsnil rukavicí. Ještě větší šanci měl Haula, který dostal přihrávku zpoza branky, jeho zakončení z první ale nebylo přesné.
Vzhledem ke skóre třetí část Minnesotě neuvěřitelně rychle ubíhala a vyústila až k závěrečným minutám, kdy Wild hráli bez brankáře, a dokonce jenom proti čtyřem soupeřovým hráčům. Obléhání Niemiho svatyně ovšem nemělo úspěch, Stars si defenzivně odehranou třetinu pohlídali až do závěrečného hvizdu a radují se ze třetí výhry v sérii.

40 B Devan DUBNYK 57:20 19 3 86.36 0 0

Jeden komentár k “Dobře rozehraný zápas Minnesota nakonec nezvládla. Dallas je blízko postupu”

1. pavel napsal:

Naděje umírá poslední. Jsem rád, že tohle naše první lajna věděla :). I když já během třetí třetiny a prodloužení skoro omdlíval :-D. Teď to prostě doma srovnat a sedmý zápas, to už je loterie. Ale pořád žijeme, a to je hlavní.