Dnes prípravný duel č.3 proti Columbusu, Wild v bráne s Dubnykom

Program predsezónnej prípravy má Minnesota veľmi nahustený, veď dnes v noci nastúpi sa tretí zápas za posledné štyri dni. Divochov tentoraz čaká protivník z Východnej konferencie – Columbus Blue Jackets. Proti „modrokabátnikom“ si svoj debut v príprave odkrúti minuloročný spasiteľ Wild, gólman Devan Dubnyk. Uvidíme, či nadviaže na formu z minulej sezóny.

Foto: foxsports.com

Aj v dnešnom stretnutí bude oddychovať elitný útok Wild (Parise-Granlund-Pominville) či kapitán Koivu, určite však nebude hrať neskúsená zostava. Center Tyler Graovac, ktorý hral v predošlých dvoch prípravných súbojoch, sa v zostave objaví aj dnes. Graovac patrí medzi veľkých adeptov na prvý tím, zatiaľ však celkom nepresvedčil. Tréner Yeo od neho očakáva viac a aj preto mu dáva priestor, ukázať svoj plný potenciál. Naopak, veterán Ruslan Fedotenko sa snaží o návrat do NHL a zatiaľ predvádza dobré výkony, čo môže potvrdiť aj dnes. Jeho cieľ nemusí byť až taký nereálny, ako sa v lete čakalo.

Minnesota dnes bude chcieť nadviazať na duel vo Winnipegu a na víťaznej vlne zostať aj po zápase s Columbusom. V utorok divosi porazili Jets 1:0, jediný gól padol až v poslednej minúte predĺženia z hokejky mladého Matta Dumbu. Brankára Niklas Backstrom vo svojom prvom stretnutí od 13. januára zastavil všetkých 28 striel.

Aj Blue Jackets majú za sebou rovnako ako Wild dva prípravné zápasy. Ten prvý prehrali, v utorok ale zdolali St. Louis 3:1.

Zostava Wild na zápas proti Columbusu:

Brankári: Dubnyk, Lalande

Obrancovia: Folin, Olofsson, Brodin, Strachan, Prosser, Palmquist

Útočníci: Coyle, Fedotenko, Fontaine, Zucker, Dalpe, Carter, Niederreiter, Vanek, Knight, Graovac, Bulmer, Haula

Pridajte komentár