Divosi zdolali silných Predátorov a majú dôležité dva body

Nashville ako líder Západnej konferencie ťahal sériu deviatich výhier a 15 zápasov aspoň s bodom na ľade súpera, tieto šnúry sú už ale po dueli v Xcel Energy Center minulosťou. Minnesota sa o to postarala výhrou 4:1, ktorá pre ňu znamená dôležité body v boji o vyraďovaciu časť. Triumf bol špeciálny pre trénera Brucea Boudreaua, ten sa tešil zo svojho 500. trénerského víťazstva v NHL. Boudreau na dosiahnutie tohto míľnika potreboval 836 zápasov, pričom v ligovej histórii ho rýchlejšie dosiahol iba legendárny Scotty Bowman.

Minnesota Wild – Nashville Predators 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)

Góly a asistencie: 23. Eriksson Ek (Foligno, Winnik), 34. Niederreiter (Zucker, Murphy), 42. Zucker (Staal), 59. Parise (Granlund) – 9. Johansen (Subban, Forsberg)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter (A), Dumba, Brodin, R. Murphy, Seeler, Prosser – Zucker, E. Staal, Granlund – Parise (A), M. Koivu (C), Coyle – Ennis, Cullen, Niederreiter – M. Foligno, J. Eriksson Ek, Winnik.

Po prvej tretine vyhrávali 1:0 Predátori a mali v nej aj prevahu. Wild však mali šance na skórovanie z brejkov. V prečíslení dvoch najedného na Rinnem stroskotal Koivu a v samostatnom úniku aj Staal. Jediný gól tretiny padol do Dubnykovej brány v 9. minúte, keď sa opakovanou strelou presdil Ryan Johansen.

V druhej tretine sa momentum otočilo a po troch minútach Divosi vyrovnali. V skrumáži štvrtej formácie Wild pred bránou hostí dopravil puk do brány Joel Eriksson Ek. Aj po vyrovnaní Minnesota tlačila a napokon duel otočila. Pri strele Staala ešte Rinne vytiahol ukážkový semafor, v 34. minúte už ale nestačil na dorážku Nina Niederreitera po strele Zuckera.

Aj vstup do tretej časti mali Divosi výborný, po minúte a pol zabezpečil dvojgólový náskok domácich Jason Zucker, keď z uhla na dvakrát pretlačil puk za Rinneho. Zucker mohol o pár minút neskôr ešte zvýšiť náskok Wild, po tom čo si v útočnom pásme povodil niekoľkých hráčov súpera, Rinne jeho strelu ale betónon perfektne zlikvidoval. Nashville sa v závere odhodlal k odvolaniu brankára, gól ale padol už ale len do opustenej brány. Granlundovu obetavosť zužitkoval Zach Parise, ktorý spečatil výhru Minnesoty.