Divosi porazili Kings 4:1 a v tabuľke už sú pred Chicagom

Minnesota Wild si v nočnom zápase v Xcel Energy Center pripísala piate víťazstvo za sebou a opäť za to môže vďačiť gólmanovi Devanovi Dubnykovi, ktorý pri výsledku 4:1 pre domácich zastavil 31 striel Los Angeles Kings. Gólovo zabrala druhá druhá formácia Wild, postarala sa o všetky góly tímu. Divosi sú v tabuľke Centrálnej divízie už na treťom mieste, o jeden bod pred Chicagom, odohrali však 76 duelov, zatiaľ čo Blackhawks len 74.

Minnesota Wild – Los Angeles Kings 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 4. Niederreiter (Koivu, Stewart), 14. Koivu (Stewart), 57. Niederreiter PP (Spurgeon, Scandella), 59. Koivu – 24. King (Carter, Toffoli)

Minnesota Wild: Dubnyk (Backstrom) – Brodin, Suter, Spurgeon, Scandella, Dumba, Leopold – Pominville, Granlund, Parise – Stewart, Koivu Niederreiter – Fontaine, Coyle, Vanek – Schroeder, Haula, Carter.

Wild boli v prvej tretine lepší ako Kings a šli aj do dvojgólového vedenia. Už po štyroch minútach hry našiel Mikko Koivu pre bránou úplne voľného Nina Niederreitera, ten sa zoči voči brankárovi Jonathanovi Quickovi nemýlil a otvoril skóre stretnutia. O desať minút neskôr sa stav menil opäť, na 2:0 pre Minnesotu zvýšil peknou backhendovou strelou kapitán Koivu. Nahrával mu Chris Stewart. Náskok Wild po prvej časti mohol byť ešte výraznejší, Thomas Vanek však proti Quickovi v samostatnom úniku neuspel.

Do prostrednej časti vstúpilo Los Angeles so zmenou v bráne, Quicka, ktorý inkasoval dvakrát z deviatich striel, vystriedal Martin Jones. Hosťom to zrejme pomohlo, pretože druhá dvdsaťminútovka bola jednodznačne v ich réžii. Vedenie Wild okresal Dwight King po tom, čo sa divochom nepodarilo dosť puk z vlastnej tretiny. King vystrelil z prvej po krížnej prihrávke Jeffa Cartera. Potom mali Králi presilovku o dvoch hráčov a boli veľmi blízko k vyrovnaniu. Tyler Toffoli mal pred sebou odkrytú bránu, ale obranca Wild Jonas Brodin dokázal s hokejkou strelu vytečovať mimo. S ostatnými 17 strelami hostí v tejto časti si poradil opäť raz vynikajúci Dubnyk.

V tretej tretine hrali po prvýkrát v zápase Divosi presilovku. Nevyšla im, rovnako nevyužili početnú prevahu ani Kings. Minnesota sa dočkala ďalšej presilovky a aj ju využila. Dôležitý gól na 3:1 dosiahol tečom strely Jareda Spurgeona Niederreiter. Necelé dve minúty pred koncom Los Angeles skúsili zápas zdramatizovať hrou bez brankára, to sa im ale nepodarilo. Práve naopak, z gólu do práznej brány sa mohol tešiť Koivu.

Od prestávky na Zápas hviezd Minnesota vyhrala 24 z 30 duelov, a predtým vzdialené vyraďovacie boje sú teraz veľmi blízko.

„Stále máme pred sebou dlhú cestu,“ skonštatoval tréner Mike Yeo pre nhl.com. „Ale keď sa pozrieme na to, čo sme nedávno dokázali, nie je dôvod, prečo by sa náš tím nemal cítiť dobre a sebavedomo. Máme matematicky dobrú šancu dostať sa do play-off, ale budeme pokračovať v práci a uvidíme ako to skončí.“

Proti Kings zahviezdila druhá formácia (Niederreiter-Koivu-Stewart). Koivu dal dve góly a na jeden asistoval, Niederreiter sa taktiež presadil dvakrát. Stewart mal na konte dve gólové nahrávky. Všetci traja si v dueli pripísali tri plusové body.

„Cítim, že sme si vzájomne začali veriť,“ povedal Niederreiter. „Lepšie sme sa spoznali a veríme si. len sa veľa rozprávame na ľade aj mimo neho.“

Dubnyk, ktorý nastúpil na 34. stretnutie v rade, si opäť o niečo vylepšil štatistiky v Minnesote. Od 14. januára má bilanciu 26-6-1, priemer 1,7 gólu na zápas a úžasnú 93,9 percentnú úspešnosť zákrokov.

„Hrať dva zápasy za dve dni je ťažké pre každého. Dostal som sa do dobrého rytmu. Tento mesiac sme veľakrát hrali takto. Niekedy ste unavení, musíte však stavať na hre z dňa predtým,“ myslí si záchranca sezóny Wild.

Dnes hral prvýkrát po zranení útočník Wild Ryan Carter, na ľade strávil 12 minút zo ziskom mínusového bodu.

Minnesota teraz bude mať štyri dni voľno, potom ju čaká New York Rangers.

Spolu: 4 5 20 11:00 30 32 9 24 374 7 13

4 komentárov k “Divosi porazili Kings 4:1 a v tabuľke už sú pred Chicagom”

1. Boris napsal:

Super, vypadá to, že si rozdáme v prvním kole Playoff s Chicagem.
    Redakce : Objevil jsem tuhle stránku před měsícem. Je dobré vědět, že nejsem sám! Fandím od 1. sezony a Vy?

• admin napsal:

Ja ani neviem presne, kedy som začal :). Ale viem, že hru NHL 2002 som stále hral za Wild. Najväčší dôvod, prečo som začal fandiť Minnesote je asi Gáborík – historicky prvá draftovaá voľba tímu.

• pavel napsal:

Já fandil Wild společně s Detroitem od doby, co jsem začal sledovat NHL (shodou okolností vstup Wild do soutěže). Detroit jsem měl nějaký ten rok radši, jenže všichni víme, jak to tam vedou :). Takže teď už jenom Minnesota.

2. pavel napsal:

Jinak k zápasu: Tohle mi někdo říct v lednu, tak spadnu ze židle. Tohle je neskutečná jízda :-). Už jenom kousek a play-off je doma.