Divosi pokorili aj Ottawu, hviezdou Stalock s 37 zákrokmi

Minnesota pokračuje v skvelých výkonch vo svojej domácej aréne, kde bodovala už deviaty krát po sebe. Tentokrát si to odniesla Ottawa, ktorú Wild zdolali 3:1. O bodoch sa rozhodlo v tretej tretine, v ktorej domáci skórovali dvakrát zásluhou Zuckera a Granlunda. Okrem nich sa presadil aj Parise, hlavnou hviezdou zápasu však bol gólman Alex Stalock. Z 38 striel inkasoval len raz a on bol dôvodom prečo Minnesota bola po 40 minútach v hre o body. Zaujímavosťou je, že viacerí hráči Wild takmer nestihli začiatok duelu pre snehovú búrku vyčíňajúcu v Minnesote.

Minnesota Wild – Ottawa Senators 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Góly a asistencie: 1. Parise (Staal, Winnik), 45. Zucker (Granlund, Koivu), 51. Granlund (Dumba, Suter) – 30. Duchene (DiDomenico)

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Suter, Spurgeon, Brodin, Dumba, Olofsson, Prosser – Zucker, M. Koivu, Granlund – Winnik, E. Staal, Parise – Rau, Coyle, J. Eriksson Ek – M. Foligno, Cullen, Ennis.

Divosi mali výborný úvod a už po 45 sekundách sa ujali vedenia. Staal peknou backhandovou zadovkou našiel Zacha Pariseho, ktorý puk doklepol do brány. V prvej tretine to bol jediný gól, hoci Wild boli o niečo aktívnejší a mohli svoj náskok aj zvýšiť.

V polovici druhej časti sa Ottawa dočkala vyrovnania po samsotatnom úniku Matta Duchena, ktorý zakončil pomedzi betóny Stalocka. Po vyrovnávajúcom gól Ottawa zatlačila, Stalock však ukazoval dobré zákroky. Nenechať sa zahanbil ani na druhej strane Condon, ktorý likvidoval rýchle protiútoky Wild. Neuspel Winnik a v posledných sekundách tretiny ani Zucker.

V záerečnej dvadsaťminútovky padali góly len do siete Condona. V 45. minúte sa po krížnej prihrávke od Granlunda tešil Jason Zucker a aj v 51. minúte mal prsty v góle Mikael Granlund. V presilovke pekne vnikol do pásma, vymenil si puk s Dumbom a do odkrytej brány pohodlnn zakončil. V závere Ottawa zatlačila, ale skvelý Stalock už neinkasoval a body zostali v St. Paul.