Divosi po dobrom tímovom výkone zdolali New Jersey 6:2

Dnešný zápas v Xcel Energy Center medzi Minnesotou a New Jersey vyhrali Divosi pohodlne 6:2. Bol to vydarený duel najnovších akvizícii Wild, Sean Bergenheim strelil gól a bol aktívny celé stretnutie, Chris Stewart si na konto pripísal gól aj asistenciu. A Devan Dubnyk, taktiež posila, ktorá prišla počas tejto sezóny, zaznamenal vo svojom 26. dueli v rade a 200.-m v NHL 30 zákrokov.

Minnesota Wild – New Jersey Devils 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)

Góly a asistencie: 19. Bergenheim (Brodziak, Haula), 21. Stewart (Koivu, Niederreiter), 25. Spurgeon (Granlund, Stewart), 34. Vanek (Coyle, Fontaine), 42. Pominville ( Spurgeon, Parise), 49. Vanek PP (Parise, Suter) – 31. Zubrus (Bernier, Eliáš), 49. Gomez (Bernier, Severson)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Suter, Brodin, Spurgeon, Dumba, Prosser, Leopold – Parise, Granlund, Pominville – Niederreiter, Koivu, Stewart – Vanek, Coyle, Fontaine – Haula, Brodziak, Bergenheim

Práve Bergenheim, ktorý hral vo štvrtej formácii, otvoril skóre duelu na konci tretiny, keď využil dobrú prihrávku od Brodziaka. Divochom tento gól veľmi pomohol, pretože pred ním mali Devils počas prvej tretiny niekoľko prečíslení, pri ktorých musel domácich zachraňovať Dubnyk.

Už po 13 sekundách druhej časti Minnesota vyhrávala 2:0, svoj druhý gól v drese Wild dal Stewart.

Stewart mal prsty aj v ďalšom góle, puk nahral Mikaelovi Granlundovi, ktorý perfektne našiel v pravom kruhu Jareda Spurgeona, ten zvyšoval už na 3:1.

New Jersey síce v polovici prostrednej dvadsaťminútovky znížilo po peknej akcii zakončenej Dainiusom Zubrusom, Divochov to ale nerozhodilo.

Tri minúty po góle Zubrusa prinavrátil Minnesote trojgólové vedenie Thomas Vanek svojim 15. gólom v ročníku.

Na začiatku tretej tretiny už bolo 5:1, po pravdepodobne najkrajšej kombinácii zápasu, o ktorú sa postarala elitná formácia Wild, prekonal strelou z prvej Coreyho Schneidera Jason Pominville. Po tomto góle v bráne vystriedal Schneidera po inkasovaní piatich gólov z 30 striel Keith Kinkaid.

Kinkaid kapituloval v 49. minúte po využitej presilovke Minnesoty, z dorážky sa presadil Vanek, ktorý sa mohol tešiť z druhej trefy v stretnutí.

O 22 sekúnd neskôr znížil na 6:2 Scott Gomez, ten svojim gólom uzavrel bohatý gólový účet zápasu.

„Hneď od začiatku zápasu sme hrali dobre,“ povedal pre Wild.com Zach Parise, ktorý si v dueli pripísal dve asistencie. „Dobre sme napádali obrancov súpera, donútil sme ich k chybám a tým pádom sme v útočnej tretine strávili veľa času. Hrali sme tak, ako by sme mali hrať a aj výsledok tomu zodpovedal.“

Minnesota vyhrala šiesty z posledných siedmych duelov a upevnila si pozíciu prvej divokej karty v Západnej konferencii. Pred Winnipegom má náskok troch bodov.